Lietuvos medikai savanoriaus Ukrainoje

Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į įvykius Ukrainoje, praėjusį ketvirtadienį paskelbė apie poreikį ir galimybę sveikatos priežiūros specialistams išvykti į Ukrainą savanoriauti. Į tokį kvietimą atsiliepė 250 Lietuvos medikų.

SAM pakvietus sveikatos priežiūros specialistus vykti į misiją Ukrainoje, norą išvykti savanoriauti per kelias dienas išreiškė daugiau nei 250 medikų. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį tikino, jog Lietuvos medikai vyktų į Vakarų Ukrainą.

Planuojama, kad į du medicinos centrus vyktų dvi medikų grupės po 12 žmonių.

„Kiekvienoje Ukrainos srityje trūksta po 6-8 medicinos specialistus. Užsiregistravusių savanorių turime įvairių specializacijų, tačiau labai stengiamės atliepti, ko konkrečiai reikia Ukrainai. Esame suderinę, jog šiuo metu jiems labiausiai trūksta paramedikų, slaugytojų, anesteziologų ir reanimatologų“, - pasakojo A. Dulkys.

Šiuo metu jau pradėtos formuoti grupės ir, pasak sveikatos apsaugos ministro, medikai išvažiuos artimiausiu metu, laikas iki jų išvykimo jau skaičiuojamas dienomis ir valandomis.

Viena iš įvardytų priemonių - sveikatos priežiūros specialistų pagalba žmonėms, nukentėjusiems nuo karo veiksmų.

Preliminari misijos trukmė 10-14 d., misijos dalyviams bus padengtos transportavimo, apgyvendinimo ir kitos su misijos vykdymu susijusios būtinos išlaidos bei mokamas darbo užmokestis.

SAM pabrėžia, kad jų prioritetas - misijos dalyvių saugumas, todėl kilus bent menkiausiai grėsmei būtų organizuojamas atsitraukimas ir komandos grįžimas į Lietuvą.

Savanoriai, norintys dalyvauti šioje misijoje, kviečiami atsiliepti ir informuoti darbdavius arba susisiekti asmeniškai su SAM atstovais.

Dovanoja priemones

SAM Ukrainai yra paruošusi padovanoti 4 mln. eurų vertės medicinos priemonių. Pagalbos poreikis kasdien vis auga. Pasak A. Dulkio, šeštadienį buvo planuojama siųsti 30 vilkikų su priemonėmis, o pirmadienį tokių vilkikų planuojama siųsti jau 35.

„Mūsų siuntos yra paruoštos Ukrainai. Jau šiandien rytą pasitikome su žinia, kad turime du pirmuosius taškus, kuriuos koordinuoja Europos Komisija, ir mūsų medicinos priemonės net nesustos Lenkijos logistikos centruose, o vyks tiesiai į du Ukrainos medicinos centrus. Tikimės, kad pirmieji 5 vilkikai jau pirmadienį keliaus į minėtus du taškus“, - apie pagalbą Ukrainai kalbėjo A. Dulkys.

FOTO APRASAS SAVANORIAI. Šiuo metu Ukrainoje labiausiai trūksta paramedikų, slaugytojų, anesteziologų ir reanimatologų.

FOTO AUTORIUS Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder