Medikai pageidauja šviesoforo – kelininkai tam nepritaria

(1)

Kai neseniai Žemaitės alėjoje, perėjoje ties Kretingos rajono ligonine, buvo partrenktas dviratininkas, medikų bendruomenė vėl iškėlė problemą dėl intensyvaus eismo toje vietoje: jie pageidauja, kad prie įvažiavimo į gydymo įstaigų teritoriją būtų įrengtas šviesoforas.

Tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), kuriai priklauso magistralinis kelias Palanga–Šiauliai, nemato papildomų eismo saugumo priemonių būtinybės.

Į renovuotą kelią investicijų nebus

Dar pernai rudenį, įvykus eismo nelaimei ties ligonine, į Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisiją, medikų bendruomenės prašymu, kreipėsi kelių gretimų gydymo įstaigų vadovai – Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas, Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiais gydytojas Arnas Juškys ir Kretingos psichikos sveikatos centro direktorius Vidmantas Jurgaitis.

Vadovai savo prašyme paaiškino, kad po Žemaitės alėjos rekonstrukcijos įvažiavimai ir išvažiavimai į įstaigas tapę sudėtingi ir pavojingi dėl didelio eismo intensyvumo šiame magistraliniame kelyje, ypač – vasarą.

Greitosios medicinos pagalbos automobilių vairuotojams manevrus tenka atlikti įjungus švyturėlius, dėl to aptarnaujančių įmonių, pacientų ir keleivių transportas magistralėje sudaro didžiulius kamščius, vairuotojai pavojingai manevruoja.

Medikų manymu, situacija pasikeistų, jeigu ties įvažiavimu į ligonine būtų įrengtas šviesoforas, dar geriau ties susikirtimu – ir kelio nuovaža į kairę.

Tačiau LAKD į šį medikų prašymą atsakė neigiamai, motyvuodama, kad kelio ruožas ties ligonine yra rekonstruotas neseniai – 2019-aisiais, ir artimiausiu metu nėra planuojama į jį papildomai investuoti. Be to, kelio sklypas ties įvažiavimu esąs labai siauras ir neįmanoma jame įrengti eismo juostos su posūkiu į kairę.

Įžvelgia valdininkų atsainumą

„Ligoninės vadovu dirbu dar neseniai ir nežinau, ar kas nors anksčiau derino eismo situaciją ties ligonine su rajono vadovais ar Kelių direkcija, bet pastarieji eismo įvykiai rodo, kad čia nesaugu. Prieš savaitę išvežė partrenktą dviratininką, o kiek dar įvyko minimalių sužeidimų, apie kuriuos pareigūnai nėra informuoti.

Ši vieta yra gana judri: daug žmonių atvyksta-išvyksta į mūsų įstaigas, greta – Nakvynės namai, žmonės trumpina kelią į Padvarius ar gyvenamąjį kvartalą palei dvaro tvenkinį, eina pasivaikščioti į abu – senąjį ir Dvaro – parkus“, – problemą dėstė R. Sakalauskas.

Jo manymu, reikėtų tik valdininkų geranoriškumo, ir problema išsispręstų: „Reikėtų tik atvesti elektros kabelį ir įrengti šviesoforą. Mano žiniomis, šviesoforų programai Lietuvoje skirti dideli pinigai – vien Klaipėdoje juos stato kas 100 m, kur reikia ir kur nereikia. Arba nors greičio mažinimo kalnelį, kaip yra prie prekybos centrų „Maxima“ ir „Lidl“, galėtų įrengti.“

Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos vadovė Violeta Turauskaitė patikino žinanti šią problemą: medikų raštą persiuntė LAKD, nes ši esanti Žemaitės alėjos, kaip dalies magistralinio kelio A-11 Palanga–Šiauliai, savininkė, todėl jos atstovai ir priimantys sprendimus.

„Matome problemą, ją nesyk esame svarstę ir pateikę LAKD, tačiau patys negalime nieko pakeisti. Antra vertus, Žemaitės alėjoje, ypač – ties posūkiu į „Lidl“ prekybos centrą, yra labiau problemiška sankryža. Ir bendrai, visa Žemaitės alėja, aplink kurią vis labiau telkiasi ir verslas, eismo požiūriu nėra patogi gyventojams“, – tvirtino V. Turauskaitė.

Problemiškesnė sankryža ties „Lidl“

Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus vadovas Tomas Mikelkevičius pirmiausia patikino, kad pastarojo eismo įvykio, kai Žemaitės alėjoje buvo partrenktas dviratininkas, tyrimas dar nebaigtas ir galutinių išvadų dar nesą, tačiau šis įvykis nesusijęs su išvažiavimu iš šalutinio kelio.

Jis pateikė oficialią eismo įvykių tame kelio ruože statistiką: pernai užregistruoti 2 eismo įvykiai – apvirto motorolerį vairavęs žmogus ir nežymiai buvo sužaloti 2 asmenys, taip pat susidūrė priešpriešiais važiavusios dvi transporto priemonės, sužalotas 1 žmogus; šiemet iki spalio 1 dienos užregistruotas vienas eismo įvykis, kai asmuo atsitrenkė į atitvarą, sužalotų nebuvo.

T. Mikelkevičiaus teigimu, gerokai sudėtingesnė situacija yra Žemaitės alėjoje, ties „Lidl‘o“ sankryža: vien šiemet užregistruoti 5 eismo įvykiai, per kuriuos sužaloti 2 asmenys. Pernai užregistruoti 4 eismo įvykiai, sužaloti taip pat 2 asmenys.

„LAKD turi visą statistiką. Jeigu įvyksta rimti įvykiai, sužaloti žmonės, jų atstovai atvyksta į vietą. Jie ir sprendžia dėl papildomų saugaus eismo priemonių. Šis kelias neseniai renovuotas, ligi tol juk vyko projekto svarstymai, žmonės galėjo teikti siūlymus.

Gerai atsimename, kiek nepatogumų buvo gyventojams, kol vyko darbai. Manau, kad visi žmonės turi atsakingai dalyvauti eisme: jeigu reikia palaukti, praleisti, reikia gerbti kitus, o ne – skubėti, atliekant neapgalvotus veiksmus“, – kalbėjo pareigūnas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder