Migrantai į Lietuvą nesiveržė

Pirmadienį pasieniečiai nefiksavo atvejų, kai į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose būtų bandę patekti neteisėtų migrantų, Latvijoje ir Lenkijoje apgręžta beveik po 30 užsieniečių, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Sekmadienį VSAT apgręžė 13 į Lietuvą iš Baltarusijos bandžiusių patekti migrantų, šeštadienį – aštuonis, penktadienį – devynis, ketvirtadienį – 17, trečiadienį – keturis.

Pirmadienio naktį ties Druskininkų savivaldybe prie sienos Baltarusijos pusėje iššautos dvi signalinės raketos.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą nepateko 8245. Kai kuriais atvejais bandyta į šalį patekti ne vieną kartą.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje tebevykdoma sustiprintu režimu.

Pirmadienį Latvijos pasieniečiai apgręžė 27 iš Baltarusijos bandžiusius patekti neteisėtus migrantus. Sekmadienį į Latviją neįleisti 44 tokie užsieniečiai, nuo trečiadienio iki penktadienio – po 46–47, antradienį – 75.

Lenkijos pasieniečiai sekmadienį užkirto kelią į šalį iš Baltarusijos patekti 30 neteisėtų migrantų, šeštadienį – vienam, penktadienį – 46, ketvirtadienį ir trečiadienį – po 21, antradienį – 12.

Į Lietuvą pernai per pasienį su Baltarusija pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder