Gitanas Nausėda

Nausėda apie Baltarusijos pasiūlymą vykdyti Ukrainos grūdų tranzitą: tai spąstai

(1)

Baltarusijos valdžia pareiškė sutinkanti, kad šios šalies teritorija vyktų Ukrainos grūdų tranzitas, o jie toliau būtų eksportuojami per Lietuvos uostus. Tačiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda šiai idėjai nepritaria.

„Baltarusijos pasiūlymas, kad jos teritorija į Lietuvą būtų vežami ukrainietiški grūdai tėra dar vienas bandymas išvengti sankcijų. Ukrainietiški grūdai jau gabenami per Lenkiją ir kitas valstybes į Baltijos šalių uostus. Tai spąstai. Nepakliūkime į juos“, – Prezidentas G. Nausėda rašė socialiniame tinkle „Twitter“.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas penktadienį susitiko su Baltarusijos užsienio reikalų viceministru Jurijum Ambrazevičium.

Baltarusijos diplomatas JT vadovui sakė, kad jo šalis sutiks su Ukrainos grūdų tranzitu be išankstinių sąlygų. Tačiau viceministras pakartojo anksčiau Baltarusijos išreikštą prašymą leisti eksportuoti ir baltarusiškas trąšas nes dabar šiai produkcijai Vakarai taiko sankcijas.

Po to JT generalinio sekretoriaus atstovas spaudai Stephaneas Dujarricas išplatino pranešimą spaudai. Jame sakoma, kad Minskas sutinka, jog Ukrainos grūdai būtų transportuojami Baltarusijos teritorija ir eksportuojami per Lietuvos uostus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder