Nausėda remia Suomijos narystę NATO: šalis vienija tos pačios vertybės ir tikslai

Penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lietuvoje viešinčiu Suomijos prezidentu Sauli Niinistö

. Šalių vadovai aptarė ne tik regiono ir Europos saugumo situaciją, paramą Rusijos agresiją kenčiančiai Ukrainai, bet ir Suomijos narystės NATO perspektyvas.

Prezidentas dar kartą išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Suomijos narystei NATO. Pasak šalies vadovo, Suomijos ir Švedijos prisijungimas prie NATO reikšmingai padidins regioninį saugumą.

„NATO viršūnių susitikime Madride priimti sprendimai yra aiškus įsipareigojimas iš esmės sustiprinti NATO atgrasymą ir gynybą. Šių sprendimų įgyvendinimas – labai svarbus, jis demonstruoja Aljanso ryžtą, stiprybę ir vienybę Rusijos agresijos akivaizdoje.

Privalome stiprinti rytinį NATO flangą, tokiu būdu užtikrinant viso mūsų regiono saugumą“, – Prezidentūroje vykusios bendros spaudos konferencijos metu teigė šalies vadovas.

Susitikimo metu G. Nausėda tikino, kad Šiaurės ir Baltijos šalių šeimoje bei Europos Sąjungoje Suomiją ir Lietuvą vienija tos pačios vertybės ir tikslai: pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms bei demokratiniams principams, geopolitinis regiono saugumas, žalioji energetika, infrastruktūrinės Šiaurės ir Pietų jungtys.

Lietuvos ir Suomijos Prezidentai taip pat aptarė Rusijos karą Ukrainoje ir Europos atsaką. Vadovai sutarė dėl poreikio stiprinti spaudimą Rusijai ir jos talkininkei Baltarusijai, parengiant 9-ąjį ES sankcijų paketą.

Taip pat dėl būtinybės toliau didinti karinę, humanitarinę, finansinę ir politinę paramą Ukrainai. Susitikime aptartas siekis steigti Specialųjį tribunolą Rusijos karo nusikaltimams Ukrainoje tirti.

Prezidentai skyrė laiko ir bendradarbiavimo Europos Sąjungoje perspektyvoms aptarti: energetinio saugumo ir kainų, Europos istorinės atminties, migracijos klausimai.

Kalbėdamas energetikos tema, Lietuvos vadovas akcentavo, kad Maskva naudoja energijos tiekimą kaip įrankį Europai šantažuoti, todėl privalome užtikrinti ES energetinę nepriklausomybę ir atsparumą, sutarti dėl ES priemonių kovojant su išaugusiomis energijos išteklių kainomis, diversifikuoti ES energijos šaltinius ir investuoti į energetinį saugumą.

Dėmesio skirta dvišaliams santykiams. Pasak Prezidento, Suomija yra svarbi Lietuvos ekonominė ir prekybos partnerė. Lietuva ir Suomija yra pasirengusios stiprinti bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityje, ypač biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, finansinių technologijų, inžinerijos, logistikos sektoriuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder