Norite nemokamai pasistatyti mašiną Palangos centre? Galima – ir „auksinėje“ vietoje!

Maža Palangos senbuvių lankytojų paslaptis: išvengti mokesčio už automobilio parkavimą kurorte galima – tereikia jį pasistatyti poliklinikos kieme, o iki nesenai – ir parapijos namų kieme prie poliklinikos. Kodėl minėtose „auksinėse“ vietose parkavimas neapmokestintas?

Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus sakė „Palangos tiltui“, kad automobilių stovėjimo poliklinikos kieme neketinama apmokestinti dėl keleto priežasčių. 

„Pirmiausia, tai yra ne automobilių stovėjimo aikštelė, o sveikatos priežiūros įstaigos kiemas. Automobilių stovėjimas neapmokestinamas ir kitų įstaigų kiemuose – pavyzdžiui, „Palangos komunalinio ūkio“, „Palangos vandenų“, kitų miesto sveikatos priežiūros įstaigų ar Palangos ugdymo įstaigų. Poliklinikos paskirtis – gydyti žmones, tad į šią įstaigą atvyksta ne poilsiautojai, o sveikatos problemų turintys Palangos miesto gyventojai, tarp jų – ir sunkiai vaikštantys, neįgalieji,“ – sakė B. Martinkus.

O Parapijos namų kiemas, anot jo, nepriklauso Palangos miesto savivaldybei, tad Savivaldybė negali priimti sprendimų dėl automobilių stovėjimo minėtame kieme.

Tiesa, šią vasarą jau įrengta „būdelė“ prie įvažiavimo į Palangos parapijos kiemą – jauni vaikinukai renka rinkliavą. Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas sakė „Palangos tiltui“, kad parapijos kiemą klebonija atidavė operatoriui, Dainiaus Drungilo vadovaujamai įmonei IĮ „Kurortų pramogos.“

„Jis mainais sutiko mūsų kiemą įgalinti: įvesti naują kanalizaciją, apšvietimą. Mes neturime tam savo pinigėlių,“ – sakė klebonas. 

Jis negalėjo pasakyti, koks yra parkavimo tarifas klebonijos kieme.

„Man atrodo apie du eurus už valandą,“ – sakė klebonas.

Tuo tarpu B. Martinkus atkreipia dėmesį, kad vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą tikslas yra ne surinkti kuo daugiau rinkliavos, o sumažinti automobilių skaičių judriausiose ir arčiausiai jūros esančiose miesto gatvėse bei skatinti kurorto gyventojus ir svečius aktyviuoju kurortiniu sezonu mažiau važinėti automobiliais ir dažniau naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis – dviračiais. 

„Vairuotojai skatinami savo transporto priemones palikti tam skirtose aikštelėse, atokiau nuo miesto centro,“ – sakė B. Martinkus.

Rinkliava už automobilių stovėjimą miesto gatvėse Palangos miesto savivaldybėje renkama ne visus metus, o tik aktyviojo kurortinio sezono laikotarpiu – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Kitu laiku automobilius statyti galima nemokamai.

Šiais metais nuo gegužės 15 d. iki rugpjūčio 1 d. vietinės rinkliavos už automobilių statymą Palangoje yra surinkta 431 242 eurai.

Sidebar placeholder