Nudegusi su baltarusiškomis trąšomis, valdžia sėdi lyg ant adatų – ypač prisibijo Kinijos (5)

Skandalas dėl baltarusiškų trąšų tranzito, vos nepaskandinęs visos Vyriausybės, valdžią, regis, įelektrino ne juokais. Dabar jos budrumas maksimalus visuose frontuose.

 

Marijus Velička. Ar bus teisinės pasekmės?

Antai Vyriausybės komisija, kuri nutraukė JAV sankcionuotų baltarusiškų trąšų srautą geležinkeliais per Lietuvą, sustabdė ir konkursą dėl būsimos „Rail Baltica“ geležinkelio vėžės per Nerį.

Mat paaiškėjo, kad pirmosios vietos laimėtojos Ispanijos įmonės pagrindinė akcininkė – Kinijos valstybinė bendrovė, kuriai sankcijas dėl ryšių su karine pramone taiko JAV.

Ta įmonė prisiekė visais šventaisiais ir pateikė informaciją, kad ją valdo ir veikloje realiai dalyvauja tik Ispanijos ar kitų Europos Sąjungos šalių piliečiai, o kinai esą visiškai nesikiša į reikalus. Tačiau Lietuvos valdžia tos informacijos esą net nepriėmė.

Įnirtę ispanai grasina teismais ir skundais visai ES, o Briuselio finansavimas projektui gali apskritai nuplaukti dėl užsitęsusios kebeknės. Juolab kad ir antrosios vietos laimėtoja, kurią dabar išskros Vyriausybės komisija, turi daug rimtų reikalų kitoje nacionaliniam saugumui grėsmingoje šalyje Rusijoje.

Bet nieko tokio, šitiek pabuvę be „Rail Baltica“, pabūsime ir dar, be to, galime ispanams ar visai ES primokėti – svarbu, kad kinai nė iš tolo nebūtų prileisti.

O tai, kad tokio budrumo tikrai nebus per daug ir jis netgi būtinas, parodė neseniai kilęs triukšmas Seime.

Mat paaiškėjo, kad Pekinas jau įleidęs čiuptuvus į svarbiausią Lietuvos instituciją – parlamente kartu su lietuviškais suvenyrais užsienio svečiams dalijami ir bloknotai su užrašu „Made in China“ („Pagaminta Kinijoje“)!

Gerai, kad yra budri opozicija, kuri ir pakėlė triukšmą, o po to išsigandusi Seimo kanceliarija suskubo pranešti, kad tų bloknotų sandėliuose jau nebėra.

Bloknotai bloknotais, o kaip dėl valdiško transporto?

Juk įvairių institucijų ir netgi Vidaus reikalų ministerijos automobilių parke yra „Volvo“, kuriais vežiojami aukščiausi pareigūnai. O kam dabar priklauso „Volvo“?!

Kinams. Taigi.

Kaip matyti, kovojant su Pekinu plyti dar daug neartų dirvonų.

Vadinasi, dabartiniams valdantiesiems reikia kuo daugiau jų išvagoti bent iki kadencijos pabaigos.

Mat po to ateis į valdžią dabartinė opozicija ir viską atšauks.

Jau dabar kinams tai žada.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder