Seimas

Opozicija prašo prezidento įvertinti, ar pasitiki ministru Kęstučiu Navicku

Seimo opozicija prašo prezidento Gitano Nausėdos įvertinti, ar pasitiki žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, o iš Seimo valdančiųjų reikalauja per likusią pavasario sesiją svarstyti tik socialines ir ekonomines problemas sprendžiančius projektus.

Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen raginama slaptu balsavimu pasitikrinti, ar dar turi pasitikėjimą Seime.

Tokį reikalavimų sąrašą opozicijos atstovai ketvirtadienį paskelbė dalyvaujant į jų atskirą posėdį atėjusiai Seimo pirmininkei.

Opozicija pareiškimu kreipiasi į prezidentą kviesdama įvertinti pasitikėjimo žemės ūkio ministru K. Navicku klausimą ir ragina valdančiuosius spręsti dėl jo atstatydinimo.

Reikalaujama pavasario sesijoje visą dėmesį skirti tik „būtiniausių ir neatidėliotinų socialinių ir ekonominių klausimų sprendimui“: mažinti PVM maistui, akcizus kurui, didinti vaiko pinigus, priimti spendimą nepasiturintiems Lietuvos gyventojams skirti vienkartines 100 eurų išmokas.

Parlamento vadovė raginama artimiausiame Seimo posėdyje pasitikrinti, ar yra išlaikiusi jai „2020 metų pabaigoje suteiktą didelį Seimo narių pasitikėjimo kreditą“.

Opozicijos atstovai ketvirtadienį paliko Seimo salę ir susirinko posėdžiauti atskirai, istorinėje Kovo 11-osios salėje. Konfliktą tarp valdančiųjų ir opozicijos įžiebė žemės ūkio ministro K. Navicko interpeliacijos svarstymas.

Opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Seimas svarstė antradienį. Likus balsavimui, ar pritarti ministro atsakymams į klausimus, opozicijos iniciatyva padaryta pertrauka iki kito posėdžio, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą per balsavimą.

Valdantieji tuomet sušaukė nenumatytą posėdį trečiadienio rytą ir jame nedalyvaujant opozicijai ministras atlaikė interpeliaciją bei išsaugojo postą.

Teigdami, kad nesiskaitoma su jų valia, ketvirtadienio rytą susirinkę opozicinių frakcijų seniūnai nutarė nedalyvauti ir ketvirtadienio plenariniame posėdyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder