Morgana Danielė

Opozicijai nepavyko - Morgana Danielė toliau tęs darbą Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos vadovės poste

(1)

Opozicijai nepavyko – Laisvės partijos narė Morgana Danielė toliau pirmininkaus Seimo Priklausomybių prevencijos komisijai.

Slapto balsavimo metu, kuriame dalyvavo tik Seimo mažumos atstovai, parlamentarės pasitraukimą iš pareigų palaikė 38 Seimo nariai, 3 buvo prieš. Poros biuletenių nerasta, taip pat 2 biuleteniai pripažinti negaliojančiais.

Seimo statutas numato, kad pasitikėjimą praradęs politikas pašalinamas iš posto tada, kai tokiai iniciatyvai pritaria parlamento dauguma – ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Suabejojo M. Danielės tinkamumu dėl pasakojimo apie eksperimentavimą su narkotinėmis medžiagomis

Nepasitikėjimą M. Daniele komisijos nariai pareiškė prieš pusantrų metų – dar 2021 m. pabaigoje, po to, kai parlamentarė LNK televizijai atskleidė paauglystėje eksperimentavusi su narkotinėmis medžiagomis.

„Komisija išreiškė didelių abejonių, ar pirmininkė gali eiti Priklausomybių prevencijos pirmininkės pareigas. Seimo narė televizijos laidoje pasakojo, kad nuo vaikystės vartoja narkotines medžiagas (...). Dar daugiau – ji vartoja jas iki šiol išvykusi į užsienį“, – opozicijos atstovų poziciją iš Seimo plenarinių posėdžių salės tribūnos pristatė „valstietė“ Asta Kubilienė.

Visgi atsakydama į parlamentarų klausimus, M. Danielė tvirtino, kad jos pasakojimas apie patirtis paauglystėje buvo hiperbolizuotas ir interpretuotas neteisingai.

„Nors mano pasakymas, kad paauglystėje buvo visko, buvo interpretuotas ir žiniasklaidoje išeskaluotas kaip „Morgana prisipažino vartojusi heroiną“ – žinoma, jokio heroino ten nebuvo. Jokio heroino aš niekada asmeniškai nebandžiau ir jokia priklausomybės liga aš niekada irgi nesirgau“, – kalbėjo M. Danielė.

„Eksperimentų su medžiagomis tikrai buvo, bet jie buvo pavieniai. Visą savo vaikystę ir paauglystę buvau puiki moksleivė ir studentė, mano rezultatai buvo tik patys geriausi“, – nurodė ji.

Visgi parlamentarė akcentavo, kad priklausomybių prevencijos klausimu Lietuvoje proveržio nėra – anot jos, visos pastangos padėti priklausomiems žmonėms atsimuša į „stiklinę sistemos sieną“.

„Policijos persekiojimas, teismų ir įkalinimų patirtys, smerkiantis aplinkinių požiūris, stigmatizuojančios ir niekinančios narkomanų ir alkoholikų etiketės ir daugybė kitų sistemos, kurią mes sukūrėme, dalykų nepadeda šiems šiandien užaugusiems vaikams sveikti“, – apgailestavo Laisvės frakcijos narė.

Atremdama Seimo mažumos kritiką, M. Danielė konstatavo, kad imtis realių pokyčių Seimui yra itin sunku, kai, jos manymu, opozicijos atstovai yra „įsikibę į savo aklą ideologiją“ ir „daro viską, kad sistema nesikeistų“.

„Įkibę į savo aklą ideologiją, jie (opozicija – ELTA) nei apie Jungtinių Tautų Organizacijos rekomendacijas, nei apie mokslo įrodymais grįstą narkotikų politiką. Kitaip tariant, jeigu Lietuvoje yra žmonių, norinčių išlaikyti dabartinį status quo (...) – jie sėdi šioje salės pusėje, opozicijos sekcijoje, ir daro viską, kad mūsų sistema nesikeistų“, – pažymėjo M. Danielė.

Kalbėdama Seimo nariams parlamentarė paragino įsiklausyti į specialistų žodžius ir vadovautis mokslu pagrįsta narkotikų prevencijos politika.

„Priklausomybių prevencijos komisija nėra bausmių ir blaivybės komisija. Tos komisijos tikslas kaip tik yra ne aukštinti vieną kažkokią ideologiją, o būtent atsiriboti nuo ideologijų, nagrinėti ir gilintis į narkotikų politikos tendencijas“, – nurodė politikė.

Todėl, jeigu liks komisijos vadove, politikė pažadėjo tęsti savo veiklą ir užtikrinti reikiamą dėmesį priklausomybių prevencijos klausimams.

„Pasižadu, kad komisija ir toliau dirbs, kad užtikrintų finansavimą priklausomybių ligoms, kad ir toliau kalbėtume apie reikiamus politikos pokyčius ir spręstume mūsų šalyje susiklosčiusią situaciją, remdamiesi ne ideologija, o tuo, kas yra mokslas“, – savo kalbą apibendrino M. Danielė.

ELTA primena, kad opozicijos nemano, jog M. Danielė gali vadovauti Seimo Priklausomybių prevencijos komisijai, nes jai dar 2021 m. lapkričio mėnesį šios komisijos nariai išreiškė nepasitikėjimą.

Pati M. Danielė akcentuoja nesuprantanti opozicijos argumentų, esą ji šių pareigų negali eiti, nes paauglystėje yra vartojusi narkotikus. Politikė įsitikinusi, kad žmogaus vaikystės ar paauglystės patirtys yra niekaip nesusijusios su jo kompetencija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder