Padėtis aštrėja: Rusija teigia esanti pasirengusi "pradėti konfiskuoti" kitų šalių turtą

Agresorius ketina pradėti juridinių asmenų užsienio turto konfiskavimą. Galimybė konfiskuoti asmenų turtą priklausys nuo teismo sprendimo.

Po plataus masto invazijos į Ukrainą Rusija pareiškė, kad yra pasirengusi imtis "atsakomųjų veiksmų", jei bus konfiskuotas agresoriaus valstybinis turtas užsienyje ir Rusijos turtas bus perduotas Ukrainai.

Rusijos Federacijos Tarybos konstitucinės teisės ir valstybės kūrimo komiteto vadovas Andrejus Klišas pareiškė, kad šalis agresorė ketina pradėti juridinių asmenų užsienio turto konfiskavimą, pranešė Rusijos naujienų agentūra RBC.

Klišas taip pat sakė, kad galimybė konfiskuoti asmenų turtą būtų teismo sprendimas, nes agresoriaus baudžiamajame kodekse yra straipsniai, numatantys dalinį turto konfiskavimą.

Karas Ukrainoje ir Rusijos turto įšaldymas:

2022 m. gruodžio 16 d. duomenimis, Vengrija įšaldė 870 mln. eurų vertės Rusijos turto.

Nuo 2023 m. sausio 3 d. ES ir Didžiojo septyneto šalys įšaldė daugiau kaip 300 mlrd. dolerių vertės Rusijos turto.

Šveicarija įšaldė apie 7,5 mlrd. frankų, priklausančių rusams, ir 15 nekilnojamojo turto objektų. Tačiau Šveicarija nėra pasirengusi konfiskuoti įšaldyto Rusijos turto, kaip to reikalauja kitos šalys.

ES iškėlė idėją konfiskuoti šį turtą, kad būtų atstatyta nuniokota Ukrainos infrastruktūra. Europos Komisija pasiūlė idėją įšaldytą turtą pervesti į fondą, kuriame jis galėtų būti aktyviai valdomas, kad būtų gaunamas pelnas, skirtas Ukrainos atstatymui finansuoti.

Tačiau Briuselis pasiūlė, kad turtas nebus konfiskuotas negrįžtamai - jis bus grąžintas Rusijai, jei bus pasirašytas taikos susitarimas.

Kai kurios valstybės narės šią idėją vertina skeptiškai, nes abejoja, ar konfiskavimas gali būti vykdomas teisėtai. Kai kurie pareigūnai teigia, kad tai gali tapti rizikingu precedentu ir padidinti riziką finansiniam stabilumui. Kita kliūtis - tokiam konfiskavimui gali prireikti naujų teisės aktų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder