Palangiškiai tiesia pagalbos ranką miestui-partneriui Ukrainoje

Tokio bendruomenės susitelkimo ir noro padėti tiems, kuriems dabar labai to reikia, jau seniai nebuvau matęs. Nuoširdus ačiū visiems palangiškiams kurorto svečiams, įmonėms bei organizacijoms, labai aktyviai atsiliepusiems į Palangos miesto savivaldybės kvietimą padėti karo nusiaubtam miestui-partneriui Ukrainoje – Bučai. 
 

Ačiū už jūsų aukas maisto produktais, higienos priemonėmis, kitais būtiniausiais daiktais, taip pat – už aktyviai aukojamas pinigines lėšas, pervedant jas į specialiai Bučai paremti atidarytą sąskaitą. Labai ačiū ir Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vadovui Vladislav Kondratovič už pagalbą ieškant vilkikų, galinčių nuvežti paramą į Ukrainą.

Dėkoju savanoriams, priėmusiems palangiškių ir kurorto svečių aukojamus daiktus, dėkoju ir visiems, kurie padėjo supakuoti, pakrauti paramą į vilkikus.

Kuo didžiausios sėkmės ir gero kelio linkiu palangiškių paramą į Ukrainą vešiantiems vilkikų vairuotojams – ukrainiečiams, į Europą darbo reikalais išvykusiems dar taikos metu, o dabar grįžtantiems į karo nuniokotą savo tėvynę.

Jiems į kelionę įdėjome maisto. Gaila, kad šiuo metu niekuo daugiau negalime padėti nei jiems, nei slėptuvėse dienas leidžiantiems jų šeimos nariams.

Palangos miesto savivaldybei pakvietus paremti karo siaubiamos Bučos gyventojus, vos per tris paramos maistu ir būtiniausiais daiktais rinkimo dienas mūsų miesto-partnerio gyventojams palangiškiai ir kurorto svečiai paaukojo 30 palečių negendančių maisto produktų bei higienos priemonių ir kitų būtiniausių daiktų.

Šia parama, kaip ir Savivaldybės už suaukotas lėšas nupirktais konservais, įmonių paaukotais šildytuvais ir kitais būtiniausiais daiktais, bendradarbiaujant su NVO organizacijomis gautomis tvarsliavomis, kitomis reikalingomis priemonėmis, maistu, užpildyti su vilkikai.

Iš specialiai Bučai paremti paaukotų piniginių lėšų (kurių visų jūsų dėka suaukota jau per 41 tūkst. eurų), Palangos miesto savivaldybė nupirko 14 400 dėžučių konservų.

Likusios lėšos (per 26 tūkst. eurų) vis dar yra sąskaitoje, už jas Palangos miesto savivaldybė, atsižvelgdama į konkrečius Bučos poreikius, pirks maisto produktų, medikamentų, medicininių ar kitų nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams būtinų priemonių.

Pirmieji vilkikai jau pakraunami ir šiandien išvyks į Ukrainą, Bučos miestą, esantį vos 30 kilometrų iki Kijevo.

Dar vienas vilkikas su humanitarine parama bus išsiųstas kitą savaitę. Per Bučą link Ukrainos sostinės eina automagistralė, tad šiame mieste vyko labai įnirtingos kovos, Miestas paverstas griuvėsiais, jo gyventojai šiuo metu neturi elektros bei šildymo, negali išeiti į lauką, todėl jiems ima stigti maisto.

Palangos miesto gyventojai bei svečiai ir toliau kviečiami aukoti Bučos miesto gyventojams – parama ilgai negendančiais maisto produktais nuo trečiadienio iki sekmadienio imtinai 15-19 val. renkama Palangos sporto centre (Sporto g. 3), prie pagalbos Bučos gyventojams taip pat galima prisidėti aukomis, pervedant jas į BĮ „Palangos socialinių paslaugų centras“ sąskaitą Nr. LT64 7180 6000 0313 0554, mokėjimo nurodymo paskirtyje įrašydami „Parama Bučos miestui“.

 

Sidebar placeholder