Šarūnas Vaitkus

Palangos meras Šarūnas Vaitkus: „Ar dalyvausiu ateinančiuose mero rinkimuose?"

Lygiai prieš savaitę Seimas patvirtino, jog ateinantys tiesioginiai merų ir savivaldybių tarybų rinkimai vyks kitų metų kovo 5 dieną. Manau, jog būtų sąžininga jau dabar pasakyti, kokia mano pozicija dėl dalyvavimo rinkimuose į Palangos mero pareigas.

Niekada per savo gyvenimą nesu išvykęs iš gimtosios Palangos ilgiau kaip mėnesiui, ir, kaip pamenate, kai turėjau nuspręsti, ar kandidatuosiu į Seimą, pasakiau: „Lieku namuose“. Ir niekada nė vienos akimirkos nepasigailėjau dėl šio savo sprendimo.

Dabar, šiomis dienomis, privalėjau spręsti, ar darsyk kandidatuosiu į Palangos vadovo pareigas, nes tai praėjusią savaitę turėjau pasakyti mūsų partijos skyriaus žmonėms, specialiai tam susirinkusiems.

Pastaroji kadencija, kurios liko vos penki mėnesiai, buvo išskirtinai sudėtinga ir nuolat įtakojama įvairių nuo mūsų nepriklausomų veiksnių, kurie visi, lyg susitarus, prasideda raide K: koronavirusas, karantinas, karas, krizė, įvairūs kiti kataklizmai.

Deja, visi šie „K“ reiškiniai ir jų padiktuotos aplinkybės buvo tikrai išskirtiniai iššūkiai, kai fizinį, emocinį ir net finansinius resursus teko panaudoti ne Palangos reikalams spręsti ar naujiems projektams plėtoti, o toms netikėtoms, emociškai itin sudėtingoms ir išskirtinio susitelkimo bei susikaupimo reikalaujančioms aktualijoms, kai darbo dienos ir darbo valandų sąvokos apskritai buvo praradusios bet kokią prasmę.

Detaliai nekalbėsiu apie visus tuos „K“ – viską visi vienodai kartu patyrėme, išgyvenome ar išgyvename dabar.

Todėl pirmiausia noriu nuoširdžiai padėkoti Jums visiems už tai, kad buvote ir esate stiprūs, už tai, kad šios stiprybės suteikėte man ir visai mūsų komandai, ir už tai, kad mes visi kartu labai stipriai mylime mūsų visų Palangą.

Palanga nuolat keičiasi ir tikrai yra gerame pokyčių kelyje.

Tai, kaip per 12 pastarųjų metų ji
neatpažįstamai pasikeitė, pagražėjo ir įžengė į visai kitą europinių kurortų lygį, pastebi ne tik palangiškiai, bet ir pas mus atvykstantys svečiai iš kitų Lietuvos miestų bei užsienio valstybių.

Itin džiugina, kad šią vasarą Palanga susilaukė kaip niekad daug gražių atsiliepimų ir komplimentų.

Itin daug teigiamų atsiliepimų ir pačių geriausių vertinimų kurortas sulaukė dėl atnaujintų ir iš pagrindų sutvarkytų visų įvažiavimų į Palangą, nuolat atnaujinamų gatvių, sutvarkytos dviračių takų infrastruktūros, išskirtinio dėmesio švarai bei tvarkai, preciziškai prižiūrimų pajūrio paplūdimių bei viešųjų kurorto erdvių, kokybiškam turizmui ir poilsiui pritaikytos išvystytos kurorto sporto, poilsio ir pramogų infrastruktūros.

O mūsų želdiniai ir nuostabą kelianti gėlynų gausa pateko į visų nuotraukų apie Palangą dešimtukus !

Jau pastaroji vasarą parodė, kad Palanga gali pasiūlyti ir itin kokybišką poilsį, ir didelę įvairovę geriausių Lietuvos virtuvių šefų gaminamo maisto, ir nuolat vykstančių aukščiausio lygio renginių.

Jūs, miesto gyventojai, manau, pritarsite, jog daug dėmesio skiriama ir socialinėms miestiečių reikmėms ir toms sritims, kurios įtakoja gyvenimo kokybę mūsų mieste.

Palanga yra tarp lyderių Lietuvoje įgyvendinant daugiabučių namų renovacijos darbus, o tai šiais laikais, kai energetiniai ištekliai brangsta šimtais procentų, yra itin aktualu ir leidžia gyventojams gerokai sutaupyti.

Kaip niekad daug dėmesio skiriame ir jaunimo iniciatyvoms, jų bendruomeniškumui ir bendrystei skatinti, kyla ir naujas pastatas, kur šeimininkaus tik jaunimas.

Be viso kito, visi kartu galime pasidžiaugti, kad vien šiemet mūsų miesto švietimo sistema pripažinta tarp trijų pačių geriausių Lietuvoje, mūsų Kultūros ir jaunimo centras pelnė geriausio Lietuvoje savo kategorijoje įvertinimą, folkloro ansamblio „Mėguva“ rengiamos Jurginės įtrauktos į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Praėjusiais metais Palangos miesto savivaldybė gavo garbingą apdovanojimą „Auksinė krivulė“ už kultūros paveldo pastatų atgaivinimą, už mieste organizuojamus kultūrinius renginius, o Palangos kameriniam chorui įteikta „Aukso paukštė“ kaip geriausiam Lietuvoje naujai susikūrusiam mėgėjų kolektyvui. Ir tai pasiekta visų JŪSŲ dėka !

Visi šie kūrybiniai pasiekimai taip pat yra ženklas, kad Palanga sparčiai keičiasi ne tik materialiai, bet ir intelektualiai bei ir čia užima garbingas lyderės pozicijas.

Man asmeniškai labai svarbu ir labai nuoširdžiai džiaugiuosi, kad šią kadenciją mums pavyko įgyvendinti ir pačią didžiausią mūsų svajonę – iš pelenų prikėlėme, atkūrėme ir visuomenės reikmėms atidarėme ir medinę Kurhauzo dalį.

Tad dabar mūsų visų Kurhauzas tapo ir išskirtinė kurorto puošmena, ir miestui pačių svarbiausių, o taip pat ir aukšto lygio kamerinių renginių vieta.

Pagaliau po tiek metų pavyko naujam gyvenimui prikelti mūsų švietimo židinį – Senosios gimnazijos pastatą, kuris dar daug metų tarnaus mūsų vaikams ir nuostabiems mokytojams.

Šią kadenciją buvo ir dar vienas „K“, kuris jau pateko į Lietuvos istoriją kaip pavyzdys to, kaip vietos bendruomenė gali ryžtingai apginti mieste veikiančią įstaigą ir ten dirbančius žmones: kalbu apie ketinimus privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ ir mūsų visų mūšį už šio centro išlikimą, kai sukluso ne tik šio ketinimo sumanytojai, bet ir visa Lietuva.

O dar neleidome privatizuoti „Auskos“, teniso kortų, į privačias rankas neatidavėme mūsų baseino ir komunalinio ūkio.

Visiems laikams atsisveikinome su sovietiniu obelisku.

Apie tai, jog Palangos stiprybės ir jos pokyčiai ne tik matomi, bet ir vertinami, byloja ir kurorte nuolat augantis gyventojų skaičius: vos per porą metų mūsų padaugėjo beveik tūkstančiu.

Dauguma Palangos naujakurių – tai iš didmiesčių atvykę žmonės, kurie susižavėjo ne vasaromis ramesniu bei gamtai draugišku mūsų gyvenimo būdu, teigiamai įvertino mūsų miesto visą esamą kokybišką ugdymo, poilsio, laisvalaikio bei sporto, susisiekimo infrastruktūrą.

Nepaisant tos sudėtingos misijos „K“ ir jos išskirtinių iššūkių, su mūsų komanda per šią kadenciją padarėme tikrai nemažai.

Žinoma, negaliu teigti, kad viskas buvo idealu, bet juk tas neklysta, kas nedirba.

Dabar ne laikas ir ne vieta pristatyti tai, ką, mano manymu, miesto Tarybai ir Savivaldybės administracijai reiktų nuveikti per ateinančius ketverius metus.

Jei trumpai, manau, kad svarbiu ir tarp prioritetinių išlieka Šventosios uosto atstatymo klausimas.

Taip pat būtina padaryti viską, kas įmanoma, kad palangiškiai, kiek jie beuždirbtų, savo buities reikmėms – mokesčiams už šilumą, vandenį – išleistų kuo mažiau ar mokėtų net simboliškai, o sutaupytus pinigus geriau skirtų, pavyzdžiui, kelionėms...

Tokį planą, kaip tai pasiekti, jau kuriame.

Mūsų partijos Palangos skyriui – aktyviems ir nuoširdiems mūsų miesto gyventojams – pasakiau TAIP ir esu patvirtintas kandidatuoti.

Žinoma, viskas priklausys tik nuo Jūsų, mielieji Palangos žmonės, kaip Jūs nuspręsite, taip ir bus. Būsiu reikalingas, nuoširdžiai dirbsiu ir toliau, jeigu sprendimas bus kitoks, jį taip pat gerbsiu.

Visus apkabinu, linkiu gražaus ateinančio savaitgalio ir šilto rudens! 

Prašau pasidalinti šia informacija.

Neatlygintina politinė reklama

Šarūnas Vaitkus nuotrauka.

Šarūnas Vaitkus

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder