Indijoje - didžiausias kasdienis mirčių nuo koronaviruso skaičius

Indijoje užregistruotas didžiausias kasdienis mirčių nuo koronaviruso skaičius nuo pandemijos pradžios - kitą dieną po to, kai ji tapo pirmąja šalimi, kurioje užregistruota daugiau kaip 400 000 naujų atvejų.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per pastarąją parą mirė 3689 žmonės. Sekmadienio rytą ministras pirmininkas Narendra Modi susitiko su sveikatos apsaugos ministru ir apžvelgė krizę.

Ligoninės kovoja, kad galėtų gydyti pacientus, nes nuolat trūksta lovų ir medicininio deguonies.

Indijoje užregistruota daugiau kaip 19 mln. koronaviruso atvejų - antroje vietoje po JAV. Taip pat patvirtinta daugiau kaip 215 000 mirties atvejų, nors manoma, kad tikrasis aukų skaičius yra kur kas didesnis.

Archyvų nuotr.

Ekspertai nurodė, kad prie nepakankamai išsamių duomenų prisideda mažas tyrimų skaičius ir tai, kad daug žmonių miršta namuose, ypač kaimo vietovėse. Ankstesnis didžiausias žuvusiųjų skaičius per parą, apie kurį taip pat pranešta šią savaitę, buvo 3 645.

Indijoje jau daugiau nei 10 dienų rodomi nerimą keliantys vaizdai, kaip šeimos prašo ligoninės lovų ir gyvybę gelbstinčių reikmenų, o morgai ir krematoriumai tebėra perpildyti.

Šeštadienį Delio Batros ligoninėje, kurioje antrą kartą per savaitę pritrūko deguonies, mirė dvylika žmonių.

Laikraštis "Times of India" pranešė, kad dėl deguonies trūkumo dviejose ligoninėse pietinėje Andra Pradešo valstijoje mirė 16 žmonių, o Delio priemiestyje Gurgaone - šeši.

Delio aukštasis teismas paskelbė, kad pradės bausti pareigūnus, jei gyvybę gelbstinčios prekės nebus pristatytos į ligonines.

Archyvų nuotr.

Parengta pagal BBC news

Sidebar placeholder