JAV išsiunčia dešimt Rusijos diplomatų

Vašingtonas, balandžio 15 d. (dpa-ELTA). Reaguodama į Maskvai priskiriamą kibernetinę ataką, JAV vyriausybė išsiunčia dešimt Rusijos diplomatų.

Tarp jų yra ir penki slaptųjų tarnybų darbuotojai, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.

Be to, virtinei asmenų ir organizacijų įvedamos sankcijos.

Kremlius ketvirtadienį pareiškė, kad planuojamos JAV sankcijos Rusijai dėl jos kišimosi į rinkimus ir kibernetinių atakų „nepadės“ rengti galimo Vladimiro Putino ir Joe Bideno viršūnių susitikimo.

J. Bidenas antradienį pokalbio telefonu metu su V. Putinu pakvietė jį surengti susitikimą neutralioje šalyje, pastarosiomis savaitėmis dėl konflikto Rytų Ukrainoje kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos.

JAV žiniasklaida ketvirtadienį paskelbė, kad Vašingtonas paskelbs sankcijas daugiau nei 30 Rusijos subjektų, 10 Rusijos diplomatų paskelbs nepageidaujamais asmenimis bei išplės jau galiojantį draudimą JAV bankams prekiauti Rusijos vyriausybės skolos vertybiniais popieriais.

„Tai, kas dabar svarstoma – greičiausiai sankcijos – jokiu būdu nepadės tokiam susitikimui. Tai akivaizdu“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Tiesa, jis tikino, kad V. Putinas ir J. Bidenas patys nuspręs, ar rengti tokį viršūnių susitikimą.

Trečiadienį Kremlius iškvietė JAV ambasadorių Maskvoje Johną Sullivaną ir nurodė, jog Vašingtonas privalo susilaikyti nuo sankcijų Rusijai įvedimo, jei nori puoselėti santykius, žurnalistams sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Vašingtono ir Maskvos santykiai pablogėjo 2014 m., Rusijai aneksavus Krymą. Tais metais Rytų Ukrainoje įsiplieskė karas tarp Ukrainos pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų.

Nuo to laiko JAV ir Rusijos santykiai blogėjo ir pasiekė žemiausią tašką nuo Šaltojo karo pabaigos. JAV Rusijai įvedė daugybę sankcijų dėl kišimosi į 2016 m. prezidento rinkimus, taip pat dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno kalinimo.

Sidebar placeholder