Ką atskleidžia faktų apie Ukrainą dvikova?

Amerikiečiai skelbia, jog Rusija prie Ukrainos sienos sutelkė tiek pajėgų, kiek jų nebuvo nuo konflikto pradžios regione prieš septynerius metus, vėl gąsdina ten dislokuojamomis rusiškomis raketomis ir pateikia atitinkamus duomenis. Tačiau egzistuoja ir kiti faktai, kurie Lietuvoje dažniausiai neviešinami. Juos skaitytojams pateikia Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas.

JAV agentūros „Janes", kuri specializuojasi gynybos sektoriaus atvirųjų duomenų analizės srityje, analitikas Tomas Balokas (Thomas Bullock) skelbia išsiaiškinęs, kad Rusija prie sienos su Ukraina telkia karines pajėgas, kurias sudaro mažiausiai 14 dalinių ir keletas raketų kompleksų „Iskander".

Šiame pranešime teigiama, kad esą perdislokuojamos Rusijos centro karinės apygardos pajėgos. Sienos link esą juda tankai, pėstininkų kovos mašinos bei reaktyvinės salvinės sistemos „Uragan". „Janes" teigimu, į Voronežo sritį, besiribojančią su Ukraina, atgabenta keletas raketų kompleksų „Iskander".

Greičiausiai jie priklauso 119-ajai raketų brigadai, dislokuotai Sverdlovsko srityje. „Janes" taip pat informuoja, kad į pietus nuo Voronežo įkurtas poligonas, kuriame yra tolimojo ryšio kompleksų ir lauko ligoninių. Kryme ir kaimyniniame Krasnodaro krašte stebimas analogiškas karių ir technikos telkimas, įskaitant pėstininkų kovos mašinas ir savaeigius minosvaidžius „Tiulpan". Šiuo atveju esą perdislokuojamos Rusijos pietų karinės apygardos pajėgos. Kokiu tikslu tai daroma - nepaaiškinama.

Panaši informacija sklinda ir iš Baltųjų rūmų. „Rusija dabar pasienyje su Ukraina turi daugiau karių nei bet kada nuo 2014 metų", - ketvirtadienį žurnalistams sakė prezidento Džo Baideno (Joe Biden) atstovė Džen Psaki (Jen Psaki). Vašingtonui, anot jos, „vis didesnį nerimą kelia aštrėjanti Rusijos agresija Rytų Ukrainoje".

Rusų dalinių perdislokavimas prie Ukrainos sienos šiuo metu kelia didelį susirūpinimą ir kitiems vakariečiams. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį per pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu net pareikalavo mažinti pajėgas šalia Rytų Ukrainos.

Be to, teigiama, jog nuo vasario vidurio vėl suintensyvėjo susirėmimai tarp prorusiškų separatistų ir vyriausybinių pajėgų Donbase. Kijevas ir Vakarai dėl padėties paaštrėjimo kaltina prorusiškus kovotojus ir Maskvą.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas PAULAUSKAS:

Archyvų nuotr.

Kalbant apie Ukrainą, yra dvi galimybės: arba išvardinti nenuginčijamus faktus, darant savarankiškas išvadas, arba kalbėti taip, „kaip reikia"... O kas gi nustato „kaip reikia", nedetalizuokime - visi supranta, kas „šitą muziką užsako". Todėl mėginkime susigaudyti iš tikrųjų, kas gi toje Ukrainoje vyksta?

Norint susigaudyti, reikia pažvelgti į faktus, kurių akivaizdoje aiškiai matyti, kad tas požiūris „kaip reikia" faktiškai į jokius klausimus neatsako.

Taigi, pažvelkime į faktus. Nors konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos tęsiasi 7 metus, Rusija visą laiką yra viena iš pagrindinių Ukrainos prekybos partnerių.

Toliau - tik nuo balandžio 1 d. Rusija nepardavinėja Ukrainai dyzelinio kuro, t.y. ukrainiečių tankai viską tą laiką važinėjo rusišku dyzelinu...

Dar vienas faktas: Ukrainoje yra kelios atominės elektrinės, pastatytos dar tarybiniais laikais, tačiau be rusiškų įvairiausių dedamųjų dalių tos elektrinės veikti tiesiog negalėtų - Rusija ir toliau jas padeda išlaikyti, o kai šiemet buvo uždaryti keletas reaktorių ir Ukrainai trūko elektros, nes buvo šalta žiema, rusai jiems jos pardavė papildomai.

Eikime toliau - keletas milijonų ukrainiečių šiuo metu dirba Rusijoje ir nuolat siunčia namo pinigus. Toliau - per Ukrainą eina pagrindinis dujų vamzdis į Europą, kuriuo aprūpinama tiek Lenkija, tiek visa Vakarų Europa, ir Jungtinės Valstijos labai stengiasi, kad tas vamzdis išliktų.

Toliau - siena tarp Rusijos ir Ukrainos yra apie 2500 km, o konfliktinė teritorija užima tik apie 200 km, o Krymas apskritai lieka ramus ir jokių konfliktų pastaruoju metu tame pasienyje nebuvo.

Žiūrėkime dar toliau: Volodymyro Zelenskio partija, kuri prieš dvejus metus triuškinančiai laimėjo rinkimus į Ukrainos Radą, šiuo metu yra 2-3 ir toliau praranda pozicijas. Tai tikriausiai kažką rodo...

Mes nuolat girdime, kad per šį konfliktą yra žuvę daugiau kaip 10 tūkstančių civilių gyventojų, bet pažvelgus atidžiau, pamatytume, jog absoliuti jų dauguma yra žuvę maištininkų teritorijose - Donecke ir Luhanske.

Donecke yra tokia „Angelų alėja", kur palaidota daugiau kaip 100 vaikų...

Dar toliau - yra tie vadinamieji Minsko susitarimai, kurie susideda iš keliolikos punktų, tačiau nė viename iš tų punktų Rusija net nėra minima, o tai reiškia, kad ji nėra Minsko susitarimų dalyvė, nors mes nuolat girdime, kad ji esą turi vykdyti tuos susitarimus...

Tas konfliktas turi nemažai panašumų su Gruzijos konfliktu 2008 metais. Reikėtų neužmiršti, kad Michailui Saakašviliui, kuris tuo metu vadovavo Gruzijai, ir kurio įsakymu buvo pradėtas Cchinvalio puolimas (tai yra nustačiusi speciali ES komisija), pačioje Gruzijoje yra iškelta baudžiamoji byla.

Atsakykime į klausimą: kokius tikslus kelia sau Jungtinės Valstijos Ukrainoje?

Atsakymas, kad nori padėti ukrainiečiams, jog jiems geriau gyventųsi, iškart turi būti atmestas, nes, jeigu žmogus tikrai taip galvoja, jam iškart reikia pas tuos, kurie žino, kaip reikia „teisingai" kalbėti... Ir tuomet siūlau pagalvoti, ar JAV, kuri yra už jūrų marių, ir Vokietijos, kuri yra greta, interesai Ukrainoje sutampa, ar ne?

Faktų būtų galima vardinti dar daugiau, tačiau ir tų užtenka, kad žmogus, girdėdamas žmones, kurie „žino, kaip reikia", mėgintų susivokti, kaip yra iš tikrųjų. Jeigu žmogus į šiuos išvardintus faktus nekreipia dėmesio, tai jis arba nenori suprasti, arba bijo išsiskirti iš mainstryminės daugumos ir todėl supranta „kaip reikia", arba jis tiesiog neturi protinių galimybių suvokti.

Yra ir dar viena galimybė: jis viską puikiai supranta, bet gauna pinigus už tai, kad kalbėtų taip, „kaip reikia"...

Tai reiškia, kad į tokius žmones tiesiog nereikia kreipti dėmesio, nes nieko su jais neišsiaiškinsi. Beje, lygiai tas pats tinka ir visiems kitiems gyvenimo reiškiniams - jeigu žmogus nereaguoja į tokius faktus, vadinasi, ir į kitus faktus jis nereaguos, nebandydamas aiškintis, kaip yra iš tikrųjų.

Ypač tai liečia viruso bei vakcinų klausimus, visokias Stambulo konvencijas ir t.t. Tokį žmogų galima patikrinti Ukrainos pavyzdžiu - jeigu jis nereaguoja į faktus, vadinasi, ir kitur jo neklausykite. Tuos žmones, kurie nuolat sėdi televizoriaus ekrane, yra legitimuojami kokiais nors moksliniais vardais ir pristatomi kaip kažkokie dideli reikalo žinovai, galima patikrinti štai šita logika ir viskas su jais bus aišku...

Sidebar placeholder