Virdžinija tapo pirmąja pietine JAV valstija, legalizavusia marihuanos vartojimą rekreacijos tikslais

Virdžinija trečiadienį tapo pirmąja pietine JAV valstija, leidusia gyventojams asmeninėms reikmėms naudoti nedidelius marihuanos kiekius. Valstijos Senatas ir Delegatų Rūmai nubalsavo leisti suaugusiesiems nuo liepos 1 d. turėti nedidelį kiekį marihuanos, nepaisant aršaus respublikonų parlamentarų prieštaravimo.

Demokratų gubernatorius Ralphas Northamas pranešime teigė, kad jo vadovaujama valstija „įėjo į istoriją kaip pirmoji valstija Pietuose, legalizavusi paprastą marihuanos turėjimą“.

„Marihuanos įstatymai buvo tyčia sukurti taip, kad jais būtų taikomasi į rasines mažumas, o juodaodžiai Virdžinijos gyventojai buvo neproporcingai dažniau sulaikomi, apkaltinami ir nuteisiami“, – sakė R. Northamas.

„Šiandien Virdžinija ėmėsi svarbaus žingsnio, kad ištaisytų šią neteisybę ir atkurtų teisingumą tiems, kurie nukentėjo nuo dešimtmečius besitęsusio perteklinio kriminalizavimo“, – teigė gubernatorius.

Kelios kitos JAV valstijos, įskaitant Niujorką ir Koloradą, priėmė panašias priemones, tačiau Virdžinija yra pirmoji tai padariusi iš socialiai ir politiškai konservatyvių JAV pietinių valstijų.

Iš pradžių planuota, kad įstatymas įsigalios 2024 m. liepos 1 d., tačiau gubernatorius pasiūlė marihuanos vartojimą rekreacijos tikslais legalizuoti jau nuo šių metų liepos, o platinimą ir pardavimą – nuo 2024 m.

Taigi, Virdžinijoje suaugusieji nuo 21 metų amžiaus galės teisėtai turėti iki 1 uncijos (28,3 g) kanapių asmeniniam naudojimui ir viename namų ūkyje auginti iki keturių kanapių augalų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder