Tik Tok

Platformai „TikTok“ - Europos Komisijos ultimatumas (1)

Europos Komisija (EK) penktadienį paskelbė, kad davė socialinių tinklų platformai „TikTok“ vieną mėnesį sureaguoti į vienos Europos vartotojų grupės skundą dėl jos komercinės veiklos, informuoja agentūra AP.

EK vykdomoji institucija teigė, kad pradėjo diskusijas su platforma ir nacionalinėmis už vartotojų apsaugą atsakingomis institucijomis, kai Europos vartotojų organizacija (BEUC) anksčiau šiemet pareiškė nerimą dėl įtariamų vartotojų teisių pažeidimų.

EK nurodė, kad kai kurias „TikTok“ politikos sąlygas galima laikyti klaidinamomis ir painiomis vartotojams, ir pridūrė, jog buvo imta nerimauti dėl keleto klausimų, įskaitant paslėptas rinkodaros ir reklamos strategijas, nukreiptas į vaikus.

Vasarį BEUC pateikė EK ir vartotojų apsaugos institucijų tinklui skundą prieš „TikTok“, kuriame teigiama, kad kai kurios socialinio tinklo paslaugų teikimo sąlygos yra nesąžiningos ir platforma, kuri yra itin populiari tarp jaunimo, negebėjo apsaugoti vaikų ir paauglių nuo paslėptos reklamos ir potencialiai žalingo turinio.

„Dabartinė pandemija dar labiau paspartino skaitmenizaciją, – teigė teisingumo eurokomisaras Didier Reyndersas. – Nors tai sudarė naujų galimybių, tačiau sukūrė ir naujų pavojų, ypač pažeidžiamų vartotojų atžvilgiu. Europos Sąjungoje draudžiama nukreipti į vaikus ir nepilnamečius paslėptą reklamą (...) Šiandien pradedamu dialogu siekiama padėti „TikTok“ laikytis ES taisyklių, siekiant apsaugoti vartotojus.“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder