tabletės

Po atakos Zaporožės AE pavojaus Lietuvos gyventojams nėra – įspėjama nenaudoti kalio jodido tablečių

Radiacinės saugos centro laikinoji direktorė Ramunė Marija Stasiūnaitienė tvirtina, kad dėl karinių veiksmų Zaporožės atominės elektrinės teritorijoje Lietuvos gyventojams jokio pavojaus nėra

Be to, pabrėžia ji, kalio jodido tabletes galima vartoti tik atominės elektrinės avarijos atveju, todėl šiuo metu gyventojams jokiais būdais nevertėtų to daryti.

„Šiuo metu Lietuvos gyventojams jokio pavojaus nėra. Radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs ir vėjo kryptis ne į Lietuvos pusę“, – penktadienį Eltai teigė R. Stasiūnaitienė, kartu atkreipdama dėmesį, kad gyventojams kalio jodido tablečių vartoti nereikia.

„Jokiais būdais kalio jodido tablečių nevartoti. Jos naudojamos tik tada, kai įvertinama situacija ir Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja jas naudoti“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad penktadienio naktį Rusijos kariuomenė apšaudė Ukrainoje esančią Zaporožės atominę elektrinę. Po apšaudymo kilus gaisrui, Ukrainos avarinės tarnybos pranešė, kad situacija stabilizuota ir pavojaus gyventojams nėra.

Ukrainos branduoliniai objektai kelia didžiausią susirūpinimą, kai praėjusią savaitę į šalį įsiveržė Rusijos kariškiai, sviediniais bei raketomis pradėję bombarduoti miestus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder