Prasidėjo Gargždų kultūros centro modernizacija

Gargždų kultūros centre jau užvirė darbai – intensyviai vyksta pastato modernizacija. Per mažiau nei pusantrų metų čia bus atlikta darbų už daugiau nei 3,5 mln. eurų.

Kultūros centro salėje jau išardytos senos medinės kėdės, o visame pastate vyksta vidaus griovimo darbai.

„Be galo smagu po ilgo laiko, kai visi projektavimo ir kiti darbai buvo matyti tik popieriuje, tarti – pagaliau. Pagaliau matyti realūs pirmieji darbai ir statybinis šurmulys.

Tikiu, kad viskas ir toliau klosis sėkmingai, o jau po pusantrų metų visi šiuolaikiškoje ir modernioje kultūros erdvėje galėsime mėgautis pirmaisiais renginiais“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Pasiruošimas statybų darbams ir kraustymasis, pasak Gargždų kultūros centro direktorės Vaidos Skuodienės, buvo nemenkas iššūkis.

„Turėjome išvežti koncertinius fortepijonus, pianinus, Vytauto Karčausko žiedą ir kitą inventorių bei daiktus. Džiugu, kad turime būrį bičiulių, kurie ištiesė pagalbos ranką.

Ačiū Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 302-ajai pėstininkų kuopai, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistams, Gargždų atviram jaunimo centrui, Kultūros centro kolektyvui ir visiems kitiems pagelbėjusiesiems“, – dėkoja Gargždų kultūros centro vadovė.

Kultūros centro pastatas modernizacijos metu pasikeis neatpažįstamai. Atvykstančiuosius pasitiks spalviniais ir meniniais akcentais puoštas pastato fasadas.

Renginių dalyvių lauks moderni 400 vietų koncertų salė, į kurią ves dar vienas pagrindinis įėjimas. Iš jos bus iškelta garso ir šviesos operatorių vieta.

„Patogiau klausytis koncertų, stebėti spektaklius ar dalyvauti kituose renginiuose galės ne tik Gargždų gyventojai ir miesto svečiai, sąlygos pagerės ir čia pasirodantiems meno kolektyvams ar atlikėjams. Bus įrengtas didesnis amfiteatras, taip pat pakeista scenos danga, grindys, įranga bei akustinė sistema“, – teigia meras Bronius Markauskas.

Be to, bus atnaujintas Kultūros centro vestibiulis, didės konferencijų salės erdvės, planuojama ir erdvė vaikų žaidimams. Taip pat į kitą vietą bus perkelta kasa, keisis rūbinės prieigos ir Kultūros centro erdvės bus pritaikytos negalią turintiems žmonėms.

Bus pakeisti ir visi Kultūros centro langai, durys, vamzdynai, elektros instaliacija, priešgaisrinė, vandens, nuotekų ir šildymo sistemos.

Modernizacijos darbus Gargždų kultūros centre vykdo UAB „Statmax“. Juos planuojama baigti per mažiau nei pusantrų metų. Sutarties vertė – 3,5 mln. eurų, iš kurių 1,1 mln. – Valstybės investicijų programos lėšos.

Gemius

Sidebar placeholder