Ingrida Šimonytė

Premjerė Londone su JK premjeru Johnsonu aptars saugumo situaciją

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį vyks į Londoną, kur su Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Borisu Johnsonu (Borisu Džonsonu) aptars saugumo situaciją Europoje.

Pasak premjerės atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, I. Šimonytė ir B. Johnsonas kalbės apie santykius su Rusija, Kinija, padėtį Ukrainos pasienyje. Taip pat bus aptarti dvišaliai Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ryšiai.

Vėliau šią savaitę I. Šimonytė planuoja vykti į Ukrainą.

Pasak R. Jakilaitienės, šiuo vizitu siekiama pademonstruoti paramą ir solidarumą Ukrainai.

Praėjusią savaitę Kijeve lankėsi B. Johnsonas. Londonas yra parengęs sankcijų Rusijai paketą, kuris bus pritaikytas automatiškai, jei Maskva įsiveržtų į Ukrainą.

Rusijai sutelkus prie Ukrainos sienos daugiau kaip 100 tūkst. karių ir karinės technikos, Vakarai nerimauja, kad Europoje gali kilti didelis karinis konfliktas.

Be to, pastaruoju metu Rusijos kariuomenės pajėgos permetamos į ES kaimynystėje esančią Baltarusiją – esą planuojamoms bendroms pratyboms.

Kremlius tvirtina neplanuojantis pulti Ukrainos ir kaltina Vakarus, kad šie neatsižvelgia į jos nuogąstavimus dėl saugumo prie šalies sienų.

Be to, Rusija reikalauja užkirsti tokioms šalims kaip Ukraina ir Sakartvelas galimybę tapti NATO narėmis ir sumažinti aljanso Rytų Europoje dislokuotas pajėgas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder