Prezidentas su VERT pirmininku aptars situaciją dėl „Perlas Energijos“, elektros rinką

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitinka su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininku Renatu Pociumi. 

Šalies vadovo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis BNS teigė, jog susitikime bus aptarta situacija elektros rinkoje.

Pasak R. Pociaus, su prezidentu bus kalbama apie nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ situaciją, taip pat energetikos kainų tendencijas. 

„Kalba turtėtų būti apie „Perlas Energijos“ aktualijas elektros rinkoje ir apie energetikos išteklių kainų tendencijas“, – BNS sakė VERT pirmininkas. 

„Perlas Energija“ paskelbė nutraukianti sutartis su beveik 180 tūkst. fiksuotos kainos planus pasirinkusių klientų ir siūlo jiems arba pirkti elektrą biržos kaina, arba pasirinkti kitą tiekėją.  

G. Nausėda antradienį teigė, jog būtina užtikrinti teisinį liberalios elektros rinkos tvarumą ir sakė laukiantis, kada atostogaujanti premjerė Ingrida Šimonytė grįš į darbą, kad galėtų aptarti situaciją.   

Prezidento patarėjas ekonomikai ir socialinei politikai Vaidas Augustinavičius antradienį sakė, kad elektros rinkos liberalizavimo procesas Lietuvoje vyksta nesėkmingai, todėl trečiąjį jo etapą reikia atidėti.

Dėl „Perlas Energijos“ veiksmų tyrimą inicijavo Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) – jį žadama baigti iki rugsėjo.

Sulaukus tarnybos išvadų veiksmų „Perlas energijos“ atžvilgiu imsis ir VERT. Reguliuotojas taip pat kartu su VVTAT žada parengti gaires, kokių veiksmų turėtų imtis nepriklausomo tiekėjo klientai.

Energetikos ministras Dainius Kreivys pirmadienį sakė, kad nepriklausomų elektros tiekėjų reguliavimą artimiausiu metu ketinama griežtinti – Vyriausybei bus teikiamos įstatymo pataisos, kuriomis būtų didinamas įmonių kapitalo reikalavimas, nustatomos aukštos kompetencijos energetikoje. 

Sidebar placeholder