Prezidentūra siūlo NPD sulyginti su minimalia alga, prioritetą skiriant turintiems vaikų
(1)Pasak jos, prioritetas turėtų būti skirtas tam, kad NPD ir MMA būtų sparčiau artinimas dirbančioms ir vaikus auginančioms šeimoms.
„Jeigu kalbėtume apie neapmokestinamą pajamų dydį, tai konkrečiai šiems metams viltingai žiūrime į Seimo pavasario sesiją. (...) Turime laikytis strateginio tikslo ir NPD prilyginti prie minimalios mėnesinės algos. Siekiant šio tikslo, biudžetui fiskališkai tai yra tikrai didelis iššūkis ir turime susidėlioti prioritetus. Manome, kad būtent NPD prilyginti MMA turėtume, jeigu dėliotume prioritetus, tai būtent šeimoms su vaikais“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.
„Žinoma, konkrečius dydžius, kaip patį mechanizmą, pateiksime, kai jau matysime ir Vyriausybės sprendimus. Prezidentas įsijungs aktyviai su savo pasiūlymais“, – pažymėjo ji.
I. Segalovičienė akcentavo, kad sprendimai susiję su NPD artinimu prie MMA šeimoms turėtų būti priimami kaip įmanoma greičiau, o vėliausia jų įsigaliojimo data galėtų būti kitų metų sausio 1 d.
„Kada kalbame apie NPD didinimą, visada tai yra režimas susijęs su biudžetu. Be jokios abejonės, šiai dienai nuo sausio pradžios turime jau priimtus sprendimus. Įsigaliojimas vėliausias galėtų būti nuo kitų metų sausio 1 d., 2024-iems metams, bet tie strateginiai sprendimai turėtų būti priimti kuo anksčiau. Matant visą situaciją ir jau grįžus rudenį su biudžetu, turėti priimtus sprendimus, jau padėtus ant stalo ir planuoti“, – sakė prezidento patarėja.
„Be jokios abejonės tai labai svarbu, nes turime mažinti mokestinę naštą šeimoms (...). Šeimos, kurios augina vaikus, dažnai yra pažeidžiamos ir tai nėra gera situacija“, – tikino ji.
ELTA primena, kad Vyriausybė praėjusią savaitę patvirtino artimiausios Seimo pavasario sesijos darbų programą, kurioje įvardyta mokesčių sistemos peržiūra.
Gegužės mėnesį Seime numatoma svarstyti Mokesčių sistemos peržiūros įstatymų projektų paketą. Jame bus persvarstytos mokestiniuose įstatymuose nustatytos neterminuotos lengvatos ir kitos specialios apmokestinimo sąlygos, taip pat siekiama prisidėti prie savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo, nelygybės mažinimo, pažangių investicijų skatinimo ir užtikrinti mokesčių sistemos efektyvumą ir prognozuojamumą.
G. Skaistė yra tvirtinusi, jog pasiūlymai mokesčių reformai jau yra pristatyti koalicijos partnerių frakcijose ir pasibaigus savivaldos rinkimams turėtų būti užbaigtos diskusijos dėl jos formos. Pasak jos, mokesčių reforma Seime tikrai turėtų atsirasti parlamento pavasario sesijos pirmoje pusėje.
Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį teigė, kad svarbiausia, jog Vyriausybės parengti mokestiniai pakeitimai būtų sėkmingai pateikti – tam, kad Lietuva įgyvendintų visus Europos Komisijos iškeltus reformų rodiklius ir gautų pilną ES finansavimą. Kol kas, įgyvendinus 31 iš 33 rodiklių.
Kiek truks parlamento diskusijos kitose įstatymų svarstymo stadijose, anot jos, yra „visiškai antraeilis dalykas“.
Seimo pavasario sesija prasideda penktadienį.
Rašyti komentarą