Putinas sako neketinąs „atkurti imperijos“

(1)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad jis neketina atkurti Rusijos imperijos. Jis tai pasakė praėjus dienai, kai įsakė pasiųsti Rusijos karius į Rytų Ukrainą, ir pareiškė, kad Ukraina neturi teisės į suverenitetą.

„Mes numatėme spėliones, kad Rusija planuoja atkurti (savo) imperiją senose imperijos ribose“, – Kremliuje per susitikimą su Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Alijevu sakė V. Putinas ir pridūrė: „Tai visiškai neatitinka tikrovės“.

Pirmadienį V. Putinas pripažino Rytų Ukrainos Donecko ir Luhansko separatistinių respublikų nepriklausomybę, nepaisydamas Vakarų įspėjimų to nedaryti. Jis paskelbė apie šį savo sprendimą po valandą trukusios kalbos, kupinos gausių istorinių nuorodų. Jis teigė, kad Ukraina yra „visiškai sukurta Rusijos“ ir neturi teisės egzistuoti.

Antradienį Rusijos vadovas pareiškė, kad Maskva „pripažino naujas geopolitines realijas“ po Sovietų Sąjungos subyrėjimo ir dirba su „visomis nepriklausomomis šalimis posovietinėje erdvėje“. Tačiau jis sakė, kad Ukraina yra išimtis, nes ji „naudojama trečiųjų šalių kelti grėsmę Rusijai“. „Deja, po perversmo Ukrainoje nematome tokio lygio ir kokybės sąveikos su Ukraina. Ji išnyko“, – sakė V. Putinas, turėdamas omenyje 2014 metų provakarietišką Ukrainos revoliuciją.

2014 m. V. Putinas aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį. 2008 metais Rusija parėmė du separatistinius Sakartvelo regionus ir juos atplėšė. Nuo 1990-ųjų Maskva remia atsiskyrusį Moldovos Padniestrės regioną ir nesilaiko savo įsipareigojimo išvesti iš jo savo karius.

Tai, kad V. Putinas pripažino Rytų Ukrainos Donecko ir Luhansko separatistinių respublikų nepriklausomybę, atveria duris Rusijos kariuomenės buvimui Ukrainoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder