Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl galimybių paso ribojimų per karantiną

Rūta Vainienė: Sustabdžius galimybių pasą, klientų prekybos vietose padaugėjo iki trečdalio

Sustabdžius galimybių paso taikymą, klientų srautai prekybos vietose kai kur išaugo iki trečdalio, sako Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė.

„Stebuklų nėra, tačiau prekybininkai sako, kad apie 10 proc. srautai padidėjo, nereikia atlikti tos beprasmės patikros, kuri kėlė įtampą, brangiai kainavo. Daugiausiai – iki 30 proc., tai drabužių pardavėjai pajuto“, – trečiadienį LRT teigė Rūta Vainienė.

„Lyginant su praėjusiu savaitgaliu srautus, galima numanyti, kad skirtumas buvo dėl galimybių paso“, – pridūrė ji.

Anot Prekybos įmonių asociacijos direktorės, prekybininkus neramina tikimybė, kad galimybių paso galiojimas gali būti atnaujintas.

„Neramina tokia galimybė sugrąžinti. Prekyboje efektyviau pandemiją valdyti taikant srauto reguliavimą“, – kalbėjo ji.

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka teigė, jog nuo vasario 5-osios sustabdytas galimybių pasas situacijos beveik nepakeitė.

„Situacija prasta, nepadaugėjo klientų. 99 proc. mūsų klientų buvo pasiskiepiję, turėjo galimybių pasą, trūkumas yra dėl to, kad žmonės serga. Aišku, nelikus paso yra mažiau procesų, tai tikrai palengvinimas“, – sakė jis. 

Vyriausybei praėjusią savaitę sustabdžius galimybių paso Lietuvoje galiojimą, jo nuo šeštadienio nereikia rodyti nei kavinėse, nei parduotuvėse, nei renginiuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder