Saugiausios savivaldybės – Neringa, Palanga ir Visaginas

Antrus metus Lietuvoje  vyksta konkursas „Saugiausia savivaldybė“. Jį organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Šis konkursas skatina vietos savivaldą aktyviai įsitraukti į gaisrų prevenciją, prisidėti prie gaisrinės saugos problemų sprendimo, saugios gyvensenos ir saugos kultūros puoselėjimo,  taip pat motyvuoja savivaldybių gyventojus pilietiškai ir savanoriškai veiklai gaisrinės saugos srityje.

Šiemet konkurse dalyvavo visos Lietuvos savivaldybės. Jos vertintos pagal įvairius kriterijus, susijusius su gaisrinės saugos situacija ir savivaldybės indėliu į jos gerinimą.

Savivaldybės buvo vertinamos pagal jų teritorijoje kilusių gaisrų ir žuvusiųjų gaisruose skaičių,  kiek gyvenamuosiuose būstuose yra įrengta autonominių dūmų detektorių, kiek už savivaldybės lėšas  suremontuota krosnių, dūmtraukių ir elektros instaliacijos.

Savivaldybių dėka praėjusiais metais socialiai pažeidžiamiems asmenims suremontuota daugiau kaip 300 netvarkingų krosnių ir dūmtraukių, daugiau kaip 700 elektros instaliacijų ir įrengta beveik 7000 autonominių dūmų detektorių. Tai padėjo išvengti skaudžių nelaimių ir padidino gyventojų būstų saugumą.

Susumavus konkurso rezultatus, pirmoji vieta skirta Neringos savivaldybei, surinkusiai 22 balus, antroji vieta – Palangos savivaldybei (18 balų), o trečioji vieta – Visagino savivaldybei (15 balų).

„Saugiausios savivaldybės“  konkursas bus rengiamas ir kitais metais. Tikimasi, kad ir ateityje jos sieks saugiausios savivaldybės įvertinimo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder