Saulius Skvernelis

Saulius Skvernelis apie balsavimą dėl kanapių: Seimo pirmininkė pirmininkaudama sukėlė „jovalą“

(1)

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad dėl parlamento vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen sprendimo neleisti perbalsuoti dėl kanapių dekriminalizavimo projekto, kilo visiškas teisinis chaosas.

„Buvo visiškas chaosas Seime. Jie prasistūmė savo buldozeriu vieną projektą po svarstymo, bet matome, kad tikrai balsų neturėtų užtekti priėmimui, nebent dar kokie nors politiniai sutarimai bus, dar turbūt teisėjų pozicijų šalyje laisvų yra, kur galėtų pasiūlyti ką nors reikšmingo“, – žurnalistams Seime teigė S. Skvernelis.

S. Skvernelis dėl susidariusios situacijos kaltino Seimo pirmininkę.

„Geriausią jovalą pademonstravo šiandieną Seimo pirmininkė – pirmininkaudama tą jovalą ir sukėlė“, – sakė jis.

Politikas neslepia pasipiktinimo ir dėl Seimo socialdemokratų pozicijos balsuojant dėl kanapių dekriminalizavimo projekto.

„Aišku, didžiausia grėsmė yra Lietuvos socialdemokratų partijos sprendimas paremti dekriminalizacijos įstatymo projektą. Nežinau ar tai atitinka socialdemokratinėms vertybėms, ypatingai kalbant apie rajono žmones ir rinkėjus, bet čia didžiausia grėsmė. O su baudžiamuoju (kodeksu – ELTA) nepavyko. Tiesiog dabar gaunasi visiškas teisminis chaosas“, –  sakė jis.

Seimo narys pripažino, kad prieš balsavimą dėl Baudžiamojo kodekso, buvo svarstyta palikti Seimo salę. Bet, pasak jo, buvo nuspręsta situaciją spręsti kitaip.

„Buvo tokių minčių, nes Seimo pirmininkė ne pirmą kartą manipuliuoja Seimu ir meluoja. Tai tikrai opozicija pasitikėjimo šia pareigūne neturi. Tai tokių minčių buvo, bet mes pabandėme balsavimo būdu išspręsti, tai dėl Baudžiamo kodekso mums pavyko“, – pažymėjo jis.

Čmilytė
Čmilytė

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms dėl kanapių dekriminalizavimo. Įstatymo projektais siūloma numatyti, jog už neteisėtą kanapių, jų dalių, aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų disponavimą nedideliais kiekiais be tikslo platinti būtų taikoma administracinė, o ne baudžiamoji atsakomybė. Po svarstymo teisės aktus palaikė 63 Seimo nariai, 60 prieštaravo, 2 – susilaikė.

Visgi, opozicijos atstovai reikalavo perbalsuoti – demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Domas Griškevičius teigė negalėjęs atiduoti savo balso. Seimo pirmininkė skelbti perbalsavimo nesutiko.

vadinamajame kanapių dekriminalizavimo įstatymo projekte numatoma, jog baudos už mažo kiekio kanapinių preparatų turėjimą be tikslo juos platinti siektų nuo 50 iki 300 eurų. Tuo tarpu pakartotinai su šiomis medžiagomis sulaikytiems asmenims būtų taikoma nuo 300 iki 1000 eurų bauda. Visais atvejais kanapės, jų dalys, aliejus, dervos, ekstraktai ar tinktūros būtų konfiskuojamos. Sveikatos apsaugos ministerija nustatytų, koks kiekis kanapių būtų laikomas nedideliu.

Be to, nusižengęs asmuo galėtų būti įpareigotas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.

Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.

Laisvės frakcija Seimui dar anksčiau teikė projektą, kuriuo buvo siūloma perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK). Visgi šiam projektui palaikymo Seime neužteko.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder