Savanorystės prasmė - besišypsančios senjoro akys

VšĮ „Trečiasis amžius“ kartu su socialiniu partneriu BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centru įgyvendindama projektą „Bendrystės tiltai“ (Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0029) jau subūrė 40 klaipėdiečių savanorių, kurie savo savanoriška veikla užpildo socialinių paslaugų spragas teikdami pagalbą senyvo amžiaus ir negalią turintiems asmenims dėl susidarančių eilių šiai paslaugai gauti.

Paslaugos teikiamos BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centre, kur paslaugų gavėjai atrenkami tiesiogiai vertinant jų sveikatos, psichologinę ir socialinę situaciją. Teikiant pagalbą vadovaujamasi EQUASS kokybės standartu, pagal kurį socialiniai partneriai vykdo paslaugų teikimą.

Paslaugų turinys apima konsultavimą, informavimą ir bendravimą su klientais, transporto organizavimą, aprūpinimą drabužiais, avalyne ir kt. daiktais, techninės pagalbos priemonėmis, palydėjimą, taip pat kreipiamas dėmesys į pagalbos namuose ir sociokultūrines paslaugas.

Kalbinti projekto dalyviai savanorystėje pamatė prasmę. Savanorė Daiva atviravo, kad savanoriaudama išgirdo daug įdomių gyvenimiškų istorijų, padėjo senjorams susisiekti su gydymo įstaigomis, kartu skaitė spaudą, dalijosi „daržo ant palangės“ subtilybėmis. Apmąstydama savo veiklą Daiva minėjo, kad šiuolaikiniame gyvenime, kuriame nuolat skubama ir skęstama informacijos pertekliuje, žmogaus santykis su kitu žmogumi vis labiau užmirštamas.

Todėl keletas valandų per savaitę, praleistų užpildant senjoro vienatvę, empatiškai reaguojant į jo pasakojimus, kuriant pagarbų tarpusavio santykį, suteikia gyvenimo prasmę ne tik senjorui bet ir pačiam savanoriui. Ši savanorystė Daivai tapo stimulu toliau eiti socialinio darbo keliu, pasirenkant šias studijas Klaipėdos universitete.

Savanorė Vilma minėjo, kad žmogus gyvena tada, kai jaučiasi reikalingas kitiems. Jos savanoriška veikla sutapo su šv. Velykų laukimu, kai senjorams, laikantis tradicijų, svarbu susitvarkyti namus prieš šventes. Bendra veikla ruošiantis šventėms leido suprasti, kad gerumas dovanoja gerumą, o besišypsančios senjoro akys suteikia gyvenimui prasmės.

Šiuo metu projektas dar ieško savanorių, kurie praskaidrintų vienišų senjorų gyvenimą. Todėl jei kažkada galvojai, kad nori ir gali padėti vienišiems senjorams, jei šiuo metu esi bedarbis, motinystės / tėvystės atostogose arba studijuoji, kviečiame prasmingai savanorystei.

Papildomą informaciją dėl savanoriškos veiklos ir galimybės dalyvauti projekte teikia projekto vadovė Birutė Petraitienė, tel. 8 686 29 495, el. p. [email protected]

Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder