Ingrida Šimonytė

Šimonytė: paramos paketas nuo žemės drebėjimo nukentėjusioms Turkijai ir Sirijai bus išsiųstas

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Lietuva reaguodama į žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje bei jo pasekmes planuoja siųsti šalims paramos paketą.

 

„Paprastai tokiais atvejais visada reaguojame ir paramą teikiame. Manau, kad mūsų kompetentingos institucijos pateiks pasiūlymą Vyriausybės posėdžiui svarstyti ir kažkokį paramos paketą suformuosime, nes tai yra tikrai labai didelė nelaimė“, – antradienį Vyriausybėje teigė I. Šimonytė.

Jai antrino ir Švedijos premjeras Ulfas Kristerssonas, sakęs, kad Stokholmas siunčią pagalbą jau dabar ir siūlo ją dar didesnę. Pasak jo, taip Švedija elgtųsi su bet kuria šalimi, kuri susidurtų su tokia katastrofa.

„Ne tik svarstome, bet jau tai darome, siunčiame pagalbą ir siūlome ją dar didesnę. Būtume taip elgęsi su bet kuria šalimi, kuri susidurtų su tokia didžiule katastrofa. Manau, kad yra daug šalių, kurios nori, gali padėti ir jaučiasi įsipareigojusios padėti, dėl to nėra jokių abejonių“, – sakė U. Kristerssonas.

ELTA primena, kad antradienį atnaujintais oficialiais duomenimis, Turkijoje ir Sirijoje žemės drebėjimo aukų skaičius viršijo 5 000, o gelbėtojai toliau griuvėsiuose įstrigusių išgyvenusiųjų.

Turkijoje žuvo mažiausiai 3 419 žmonių, o vyriausybės ir sukilėlių kontroliuojamose Sirijos dalyse – 1 602, iš viso – mažiausiai 5 021 žmogus, pranešė pareigūnai ir medikų šaltiniai.

Vyriausybės duomenimis, nuo pirmadienį Turkijos ir Sirijos pasienyje įvykusio stipraus žemės drebėjimo Turkijoje nukentėjo daugiau kaip 13 mln. žmonių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder