Sprendimas priimtas: uostamiestis žengia ligoninių reorganizacijos link

(3)

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto taryba priėmė sprendimą dėl universitetinės ligoninės turtinių ir neturtinių teisių perdavimo valstybei. Buvo svarstomi du skirtingi alternatyvūs projektai, tačiau galutinai nuspręsta pritarti Tarybos narių grupės parengtam siūlymui ir ligoninės dalininkės teises bei pareigas perduoti valstybei.

Uostamiesčio politikai ketvirtadienį, Tarybos posėdžio metu, svarstė klausimus dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės turtinių ir neturtinių teisių perdavimo valstybės nuosavybėn.

Buvo svarstomi du alternatyvūs projektai dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės - vieną jų pateikė grupė Tarybos narių.

Pagal vieną projektą buvo siūloma pritarti, kad Savivaldybė šiuo metu turimas Klaipėdos universitetinės ligoninės turtines ir neturtines teises bei pareigas perduotų valstybei, tačiau numatant, kad galutinis sprendimas būtų priimtas tik tuomet, kai Taryba pritartų įstaigų reorganizavimo sąlygų projektui, tai yra kai būtų aiški naujos gydymo įstaigos struktūra ir pareigybių sąrašas.

Toks saugiklis būtų lėmęs, kad centrinė valdžia labiau atsižvelgtų į Klaipėdos politikų nuomonę sprendžiant dėl to, kaip atrodytų nauja įstaiga.

Tačiau grupė Tarybos narių parengė ir savo projektą, pagal kurį Savivaldybė iškart perduotų ligoninės dalininkės teises ir pareigas valstybei, taip sudarydama galimybę optimizuoti ligoninių tinklą įsteigiant universiteto ligoninę.

Šiam sprendimo projektui ir buvo pritarta.

„Sprendimas priimtas, tikėkimės geriausio miestiečiams ir pacientams“, - po sprendimo priėmimo sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Optimizuojant ligoninių tinklą ir steigiant universiteto ligoninės statusą turinčią ligoninę Klaipėdoje, ją planuojama sudaryti Klaipėdos universitetinės ligoninės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Palangos reabilitacinės ligoninės pagrindu.

Universiteto ligoninės dalininkais po optimizavimo taptų Sveikatos apsaugos ministerija ir Klaipėdos universitetas.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai, kaip KUL steigėjai, pritarus, jog ligoninė ir jos turtas bus perduoti valdyti ministerijai, pastaroji galės inicijuoti Vyriausybės nutarimo rengimą, kuriuo Klaipėdos universitetinės ligoninės savininkės teisės ir pareigos bei turtas būtų perduoti valstybei. O Vyriausybei pritarus bus pradėtos reorganizacijos procedūros.

Informacija

Projektų atsiradimo priežastys

Praėjusių metų liepos mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija LR Seimo Sveikatos reikalų komitete pristatė šalies sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkymo planą. Tuomet buvo numatyti 2 aukščiausio lygio sveikatos paslaugų kompetencijų centrai (Vilniuje ir Kaune). Tinklo pertvarkymui buvo numatyta skirti 268 mln. eurų RRF lėšų ir 530 mln. eurų ES fondų lėšų.

Tuomet grupė miesto Tarybos įvairių frakcijų narių ir LR Seimo bei Vyriausybės narių klaipėdiečių raštu kreipėsi į valstybės vadovus susirūpinę, kad pertvarka neaplenktų Klaipėdos, ir prašė svarstyti galimybę, jog Klaipėdos mieste būtų įkurtas trečias šalyje aukščiausio lygio sveikatos paslaugų kompetencijų centras.

Praėjusių metų rugsėjį Klaipėdoje įvyko LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto išvažiuojamasis posėdis, kuriame buvo priimtas sprendimas trijuose didžiausiuose šalies miestuose steigti po vieną aukščiausio lygmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią ligoninę.

Dar gruodžio mėnesį LR Seimas priėmė LR sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas ir taip sukūrė prielaidas įkurti Klaipėdos universiteto ligoninę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder