Tarptautinei Rotary organizacijai ir Lietuvos Rotary apygardai vadovaus moterys

Kasmet liepos 1-ąją vienerių metų kadenciją pradeda Rotary organizacijos naujai išrinkti vadovai. Šiemet pirmą kartą per 117 Rotary International istorijos metų jos prezidente tapo moteris – kanadietė Jennifer Jones.

Simboliška, kad ir Lietuvos Rotary apygardos lyderystę 2022-2023 m. kadencijai perima moteris – Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubo narė Jurgita Turulienė.

Iškilmingoje ceremonijoje, surengtoje Vilniuje Valdovų rūmuose, Lietuvos Rotary apygardos regalijas naujajai valdytojai perdavė Evaldas Vaineikis iš Šiaulių Rotary klubo.

Nauja kryptis – daugiau galimybių moterų ir jaunimo lyderystei

Tarptautinė Rotary organizacija, kurios 46 tūkst. klubų veikia daugiau nei 220 pasaulio šalių ir vienija per 1,4 mln. įvairių profesijų žmonių, naujaisiais savo veiklos metais sieks dar labiau stiprinti moterų ir jaunimo lyderystę, suteikti daugiau atsakomybių ir galimybių veikti. Naujuosius Rotary metus pradeda tarptautinės organizacijos prezidentės paskelbta nauja tema ir žinia – „Įsivaizduokime Rotary“.

„Tai kvietimas svajoti drąsiai, įsivaizduoti ir kurti geresnį pasaulį, kuriame nebėra poliomielito ir kitų ligų, kuriame visiems pakanka švaraus vandens, pasaulį, kuriame klesti gerumas, viltis ir taika“, – sako naujoji Lietuvos Rotary apygardos valdytoja Jurgita Turulienė.

Šie metai Rotary organizacijai Lietuvoje tampa istoriniais dar ir dėl to, kad 11 šalyje veikiančių Rotaract klubų, vienijantys daugiau kaip 200 jaunų, iniciatyvių žmonių nuo 18m., tampa Rotary organizacijos dalimi.

„Rotaract papildys Lietuvos Rotary apygardą ne tik narių skaičiumi, žymiai svarbiau tai, kad turėsime daugiau galimybių bendriems vietiniams ir tarptautiniams projektams.

Mes padedame jauniesiems lyderiams augti, todėl norėdami išmokyti juos būti atsakingais, turime jais pasitikėti ir suteikti atsakomybių.

Tikiu, kad pavyks išauginti organizaciją, kuri bus žinoma prasmingais darbais bendruomenei ir pasauliui bei lyderystės ugdymo programomis“, – teigia J.Turulienė.

Dėmesio centre – parama Ukrainai

Šiuo metu, pasak J.Turulienės, svarbiausias Lietuvos Rotary bendruomenės prioritetas – pagalba Ukrainai. Organizacijos pastangomis per pastaruosius 4 mėnesius surinkta parama nuo karo kenčiančiai šaliaijau perkopė 1 milijoną eurų.

„Nuo pirmųjų karo Ukrainoje dienų atidarėme specialią paramos Ukrainai sąskaitą, į kurią lėšas pervedė ne tik rotariečiai iš Lietuvos, bet ir Vokietijos, Norvegijos, Italijos, JAV, o taip pat ir daugiau kaip 600 privačių asmenų.

niekada nebuvome tokie vieningi – visi Lietuvos klubai be išimties skyrė paramąUkrainai ir toliau organizuoja paramos vilkikus bei visureigius, priėmė karo pabėgėlius savo namuose, vien tik humanitarinė Rotary apygardos parama suteikta ligoninėms bei Rotary klubams Ukrainoje siekia 300 tūkstančių Eurų. Savo iniciatyvomis įrodėme, kad esame veiksmo žmonės.

Pagalba Ukrainai išliks vienu svarbiausių Rotary prioritetų ir šiais mūsų veiklos metais“, – teigia J. Turulienė.

Lietuvos Rotary iniciatyva organizuojama Ukrainos karių reabilitacija Lietuvoje. Lėšų šiam projektui buvo surinkta kartu su Lions balandį organizuoto labdaros koncerto metu.

Patvirtintas ir pradėtas psichologinės pagalbos pabėgėlių šeimoms projektas, tęsiamas bendradarbiavimas su „Mėlyna ir geltona“ („Blue Yellow“) organizacija, kuriai Rotary skyrė 10 tūkst. eurų paramos.

Rotary valdytojos inauguracijos renginyje surinkta beveik 2 tūkst. eurųparama talentingiems Ukrainos vaikams, besimokantiems M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje.

Pasak J.Turulienės, kaip ir kasmet Rotary bendruomenė tęs bei vykdys paramos projektus ir sieks teigiamų pokyčių savo pagrindinėse veiklos srityse: taikos, aplinkosaugos, švietimo, sveikatos, moterų ir vaikų apsaugos, vietinės ekonomikos skatinimo, geriamojo vandens ir higienos priemonių tiekimo jų stokojančioms šalims.

„Remsime ir padėsime siekti mokslo talentingiems vaikams ir jaunimui, prisidėsime prie paralimpiečių pergalių, puoselėsime ir tausosime aplinką sodindami medžius.

Mažinsime plastiko vartojimą, įrengdami vandens stoteles bėgimo take Palangoje, toliau kovosime ir stabdysime poliomielito plitimą pasaulyje.

Pastarajai programai Rotary per 35 metus jau skyrė daugiau kaip 2 mlrd. JAV dolerių – tai padėjo ligos atvejų skaičių pasaulyje sumažinti iki 8.

Pastarieji metai – vieni sudėtingiausių žmonijos istorijoje, tačiau su dideliu užsidegimu pradedame naujus rotariečių veiklos metus, kiekvieną dieną stengdamiesi daryti gerus darbus bei teigiamus pokyčius“, – sako J.Turulienė.

Jurgita Turulienė daugiau nei 20 metų dirba farmacijos srityje, yra baigusi medicinos studijas, o taip pat ir verslo vadybos bei administravimą Kauno Technologijos Universitete.

Šiuo metu ji vadovauja Imunologijos padaliniui Baltijos šalyse tarptautinėje biofarmacijos kompanijoje „AbbVie“. Kartu su savo vyru Mariumi augina 3 vaikus.

Laisvalaikiu ji mėgsta bėgioti – įveikusi 50 km bėgimą Vilniuje bei 10 maratonų – Vilniuje, Kaune, Niujorke, Berlyne, pernai per 2 dienas nubėgo 2 maratonus – Čikagoje ir Bostone.

Apie Lietuvos Rotary apygardą

Savarankiška Rotary 1462 apygarda Lietuvoje veikia nuo 2014 m. Šiuo metu labdaros organizacija, kurią vienija daugiau kaip 1700 narių, turi 59Rotary klubus 35 šalies miestuose. Rotary bendruomenei taip pat priklauso 11 Rotaract (jaunimo nuo 18m.) ir 19 Interact (jaunuolių iki 18 m.) klubų.

Pirmasis Lietuvoje Rotary klubas buvo įkurtas Kaune 1934 metais Kauno apygardos teismo pirmininko Karolio Žalkausko iniciatyva.

Kauno Rotary klubui priklausė tokie nusipelnę visuomenės veikėjai kaip Antanas Smetona, Kazys Grinius, Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, Kipras Petrauskas, Mykolas Romeris, Vincas Mykolaitis-Putinas, Antanas Merkys ir daug kitų.

Atkūrus nepriklausomybę, Rotary klubai atnaujino savo veiklą Lietuvoje.

Pirmasis atkurtas ir 1992 m. įregistruotas Tarptautinėje Rotary organizacijoje buvo Vilniaus Rotary klubas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder