„Tavo idėja“. Vienas etapas baigėsi, vasarį laukia kitas – balsavimas

Antrus metus iš eilės vykstantis Dalyvaujamasis biudžetas ir šiemet sulaukė gyventojų susidomėjimo. Pateiktos 27 idėjos už beveik 1,4 mln. eurų. Šį kartą gyventojai daugiau dėmesio skyrė didelės apimties projektams. Sulaukta net 13 projektų, kurių vertė iki 100 tūkstančio eurų.

Pateiktas idėjas komisija vertins visą sausį, o jau vasarį, atitinkančios reikalavimus bus atiduotos gyventojų vertinimui. Jie balsuos ir rinks labiausiai patinkančias, o gavusias daugiausiai balsų įgyvendins savivaldybė.

Gyventojai siūlyti idėjas galėjo net du mėnesius. Per šį laiką sulaukta įvairių projektų iš viso rajono. Tarp siūlomų populiariausios – aktyvios pramogos: tai ir „Skate“ parkas Gargžduose, Agluonos tvenkinio dalinis išvalymas, vaikų laisvalaikio oazė Jakuose, riedlenčių, riedučių ir BMX parko įrengimas Sendvario seniūnijoje, vaikų žaidimo aikštelės Atgimimo parke Endriejave, Gobergiškės parko įkūrimas, Plikių parko lauko scena, treniruoklių aikštelės įrengimas Normantų kaime ir kiti.

„Paskutinėmis gruodžio dienomis sulaukėme net 27 gyventojų idėjų. Nors jų mažiau nei pernai, bet pastebime įdomią tendenciją – žmonės orientuojasi į didesnius projektus, kurie būtų naudingi ne tik, pavyzdžiui, konkrečiai gatvei, bet ir visam miesteliui ar net rajonui. Tai puikus bendruomeniškumo pavyzdys, rodantis, kad dalyvaujamasis biudžetas yra reikalingas ir naudingas“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Šiais metais sulaukta ir kelių pakoreguotų idėjų, kurios jau buvo teiktos pernai, bet nelaimėjo. Taip pat yra ir idėjų, kurios, jei sulauks gyventojų palaikymo, pratęs jau pradėtus projektus, tokius kaip Dovilų karjerų sutvarkymas.

Vienas svarbiausių etapų baigėsi, gyventojai savo idėjas pateikė. Dabar eilė jų vertinimui. Speciali komisija idėjas vertins visą sausį. Būtina pasižiūrėti, ar jos atitinka reikalavimus, pavyzdžiui, ar jos bus įgyvendinamos viešoje, o ne privačioje erdvėje ar projekto sąmatos realios ir atitinka rinkos kainas.

„Tuomet, be abejonės, laukia dar vienas svarbus etapas – balsavimas. Vasarį visos idėjos, kurios atitiks reikalavimus, bus paskelbtos viešai ir už jas galės balsuoti rajono žmonės nuo 16 metų. Pernai sulaukėme beveik 6 tūkst. balsuojančių.

Tikrai nemažas skaičius, tikiuosi, kad šiemet jų bus dar daugiau. Kiekvienas gyventojas galės išsirinkti ir savo balsą atiduoti net už tris idėjas. Kovą skelbsime laimėtojus ir tuomet Savivaldybės idėjas pradės įgyvendinti, kurioms yra skyrusi 300 tūkst. eurų“, – tikina Klaipėdos rajono administracijos direktorius Justas Ruškys.

Praėjusiais metais nugalėtojomis buvo paskelbtos 10 idėjų. Iki šios dienos jau įgyvendintos 6, likusios turėtų būti baigtos šiais metais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder