Menininkai reikalauja P. Gražulį pašalinti iš Kultūros komiteto

Teismas baigė nagrinėti P. Gražulio bylą dėl chuliganiško vairavimo

Plungės apylinkės teismas pirmadienį baigė nagrinėti bylą dėl Seimo nario Petro Gražulio chuliganiško vairavimo, sprendimą žadama skelbti kovo 3 dieną.

Pareigūnai politiką nubaudė už tai, kad pernai vasarą autostradoje susidarius spūsčiai jis kirto ištisinę eismo juostą, viršijo greitį ir važiavo kelkraščiu. Jam skirta 225 eurų piniginė bauda ir atimta teisė vairuoti vienerius metus, tačiau politikas tokį nutarimą apskundė.

„Petras Gražulis prašė teisėjos neatimti teisės vairuoti, geriau skirti piniginę baudę, nurodydamas, jog jo rinkiminė apygarda Klaipėdos rajone ir būtų sudėtinga vykdyti Seimo nario pareigas“, – BNS sakė Plungės apylinkės teismo pirmininko padėjėja Skaistė Sadonytė. 

Jos teigimu, pirmadienį policijos atstovai teisme akcentavo, jog per pastaruosius metus P. Gražulis administracinėmis nuobaudomis baustas 38 kartus, iš jų 30 kartų už greičio viršijimą. 

„Petro Gražulio gynėjas prašydamas panaikinti nutarimą pasisakė, kad politikui negalėjo būti inkriminuojamas straipsnis, nes chuliganišku vairavimu pripažinti būtini keli pažeidimai, bet policijos komisariatas ir vardija kelis pažeidimus – kirsta ištisinė linija, važiuota draudžiama linija, greitis, keliantis grėsmę kitiems dalyviams“, – sakė S. Sadonytė. 

Policijos komisariatas nurodė, kad atsižvelgiant į pernai rugpjūčio 15-ąją padarytą pažeidimą, P. Gražuliui turi būti atimama teisė vairuoti, kad politikas nebekartotų klaidų.

Pasak S. Sadonytės, apklausti policijos pareigūnai posėdžio metu nurodė, kad P. Gražulio iškelta gynybinė versija, jog pažeidimus jis padarė prispirtas atlikti gamtinius reikalus, neturi pagrindo ir tėra gynybinė pozicija.

„Policija baigiamosiose kalbose įvertino kaip gynybos taktiką, nes, policijos duomenimis, keturios minutės iki sustabdymo buvo posūkis į miškelį. Jei buvo bėda, galėjo sustoti, o 15 kilometrų iki tol buvo kolonėlė, kur galėjo reikalus atlikti. Policija kelias vietas išvardijo, kur buvo galima stabtelti“, – sakė teismo atstovė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder