Trečdalis uostamiestyje nustatytų atvejų - omikron atmaina

Nors COVID-19 situacija uostamiestyje kol kas stabili, po švenčių jau prognozuojamas galimas ligos atvejų augimas. Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojo Vinso Janušonio, trečdalis praėjusią parą nustatytų atvejų - omikron atmainos.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas susitikime su uostamiesčio ligoninių vadovais aptarė COVID-19 situaciją ir omikron atmainos plėtrą mieste. Pasak mero, ligoninių vadovai tikino, kad yra pasiruošę, o apsaugos priemonių kol kas netrūksta.

"Turint omenyje, kad Klaipėda yra priešakinėje fronto linijoje, buvo labai svarbu girdėti iš įstaigų vadovų apie pasirengimą omikron bangai, nes kitos bangos jau kaip ir praeitas etapas.

Pirmiausia buvo išklausyta informacija, ar tikrai ligoninės yra pasirengusios, ar turi pakankamai apsaugos priemonių, žmogiškųjų resursų, ar tikrai pakanka reikiamos įrangos, ar viso to užteks situacijai suvaldyti", - dėstė V. Grubliauskas.

Tikėtina, kad po šventinio laikotarpio naujų ligos atvejų ims daugėti, tad, pasak V. Grubliausko, tam reikia ruoštis iš anksto, negyventi iliuzija, kad pandemija praeis ir naujos atmainos aplenks Klaipėdą.

„Kol kas situacija stabili ir valdoma, dramatiškų grėsmių šiai minutei nesimato, bet pošventiniam bangos pakilimui jau ruošiamasi, ir tai labai svarbu. Tie naujos atmainos atvejai, kurie mums atvežti, gali tapti tikru “kalėdiniu rūpesčiu„, tikriausiai tai geriausiai pasimatys po Naujųjų metų“, - sakė Klaipėdos miesto meras.

Jei visoje Lietuvoje reanimacijose bus užimta 215 lovų, Vyriausybė planuoja įvesti tam tikrus ribojimus. Pasiekus kritinius rodiklius, griežtos priemonės galiotų tris savaites.

„Uostamiesčio ligoninėse turi būti ruošiamasi, turi būti numatyti visi galimi algoritmai, scenarijai ir jiems turi būti pasirengta, nes lovų užpildymas yra vienas pagrindinių kriterijų, sprendžiant dėl galimų ribojimų“, - pasakojo V. Grubliauskas.

Pasak V. Janušonio, šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dėl koronaviruso gydoma apie 70 pacientų, reanimacijos skyriuje - 12.

„Ligoninėje gydomų pasiskiepijusių pacientų - ketvirtadalis, o reanimacijoje - 1. Turime du pacientus, sergančius naująja omikron atmaina, vyrą ir moterį, tačiau jie pas mus yra iš anksčiau, buvo hospitalizuoti prieš 5 dienas“, - sakė V. Janušonis.

Pašnekovo tikinimu, praėjusią parą iš visų tiriamųjų atvejų trečdalis buvo naujosios omikron atmainos, tačiau asmenys nebuvo hospitalizuoti, jie nustatyti mobiliajame punkte.

„Omikron atmainos liga pacientams tokia pati, išskirtinių bruožų ar simptomų nėra. Esame pasiruošę galimam atvejų daugėjimui, turime personalo rezervą, o lovų skaičius yra formalus, kiek reikės, tiek ir guldysime. Jei būtų didžiulė banga, kad žmonės nebetilptų, būtų jau kita kalba, bet mes susitalpiname, tad manau, jog per šventes problemų tikrai nebus“, - dėstė V. Janušonis.

Buria teisininkų grupę

Susitikimo su uostamiesčio ligoninių vadovais metu buvo aptartas ir universiteto ligoninės steigimo klausimas. Pasak Klaipėdos miesto mero, šį procesą reikia pradėti neatidėliojant, vilkinti sprendimo priėmimo niekas nesiruošia, tačiau kyla tam tikrų teisinių neaiškumų.

"Mums buvo įdomus ir teisininkų vertinimas, nes aiškumo, ką ir kaip miestas turėtų daryti, koks sprendimo projektas turėtų būti, koks jo turinys, - tikrai trūksta.

Artimiausiu metu sukursime trumpalaikio galiojimo teisininkų grupę, kuri turėtų su Sveikatos apsaugos ministerija suderinti tai, kas turėtų būti Klaipėdos politikams padėta ant sprendimų priėmimo stalo. Čia reikalingas labai aiškus turinys, nes įstatymo projekte galima įžvelgti dviprasmybių, kalbama ne apie vieną, o kelias gydymo įstaigas, kurios galėtų tame dalyvauti, tai reikia konkretizuoti", - sakė V. Grubliauskas.

Pasak jo, su kalbomis apie Klaipėdos vaikų ligoninės įtraukimą į universiteto ligoninės steigimo procesą dar nereikia skubėti.

„Kalbama ir apie Vaikų ligoninę, suprantu, kad šiame kontekste yra tam tikri sprendimai, bet tol, kol nėra aiškių gairių ar nuostatų iš ministerijos pusės, tol nėra ką kalbėti. Vaikų ligoninė dirba tikrai labai efektyviai, turi nuostabų kolektyvą ir didžiulį įdirbį. Kol nėra aiškumo, tol apie kažkokius Vaikų ligoninės transformacinius procesus nėra ko ir kalbėti“, - tikino V. Grubliauskas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder