Vaikų stovyklų kainos vėl išaugo: tėvų tai negąsdina – kai kuriose laisvų vietų nebėra jau dabar

Vaikų stovyklų organizatoriai ir kelialapių į stovyklas pardavėjai pripažįsta, kad šiais metais vasaros stovyklų kainos vėl yra išaugusios apie 20–25 proc. Kaip ir praėjusiais metais, kainų augimas tėvų neatbaidė – vasara dar neprasidėjo, tačiau laisvų vietų stovyklose beveik nebėra. Stovykloms registruojami ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vaikai.

„Šiemet beveik visų stovyklų kelialapių kainos padidėjo apie 20–25 proc. palyginti su praėjusiais metais. Kainų augimą, anot stovyklų organizatorių, lėmė išaugusios komunalinių patarnavimų, maisto ir degalų kainos. Šiuo metu populiariausių stovyklų kainos svyruoja nuo 160 iki 550 eurų“, – sakė portalui Alfa.lt vaikų poilsio stovyklų pardavėjo „Zigzag Travel“ atstovė Lina Juzakėnienė.

Anot „Zigzag Travel“ atstovės, šį sezoną, palyginti su pernai, stovyklų kelialapių pardavimai prasidėjo anksčiau ir jau dabar į kai kurias paklausias stovyklų pamainas nebėra vietų.

„Prognozuoju, kad šiemet stovyklos bus išparduotos gerokai anksčiau ir kai kurios taip pat bus perpildytos“, – tikino pašnekovė.

L. Juzakėnienė tikina, kad jų įmonė kol kas negavo užsakymų iš ukrainiečių šeimų.

„Dėl nuolaidų jiems taip pat pakomentuoti negaliu. Gali būti, kad ukrainiečių vaikams vasaros užimtumą pasiūlo savivaldybės, kuriose jie šiuo metu įsikūrę, bei visuomeninės organizacijos“, – teigė L. Juzakėnienė.

Archyvų nuotr.

Vaikų stovykla. Unsplash

Taip, šiais metais kainos yra padidėjusios, lygiai taip pat, kaip ir visų prekių Lietuvoje.

Lietuvos ir užsienio šalių stovyklų kelialapiais prekiaujančio portalo Vaikustovykla.lt koordinatorė Alfa.lt patvirtino, kad stovyklų kainos šiais metais vėl išaugo.

Pigiausia stovykla Vaikustovykla.lt kainuoja 109 eurus, o brangiausia siekia beveik 500 eurų. Vasaros stovyklų trukmė labai įvairi: nuo vienos dienos iki kelių savaičių.

„Taip, šiais metais kainos yra padidėjusios, lygiai taip pat, kaip ir visų prekių Lietuvoje. Manau, kainų augimą lėmė infliacija, kuri per pastaruosius metus Lietuvoje siekė 16 proc., tad natūralu, kad išauga ir stovyklų kaštai“, – sakė Karina Perla Urbanovičiūtė.

Vienos stovyklos ukrainiečių vaikams siūlo dideles nuolaidos, o kitos priima net nemokamai.

Stovyklų kelialapiais prekiaujančio portalo Vaikustovykla.lt atstovė tikino, kad šiais metais, kaip ir praėjusiais, stovyklų užimtumas taip pat yra didelis.

„Manau, tėvai vis labiau supranta, kad vaikams svarbu užsiimti veikla ir tobulėti ne tik per mokslo metus, bet ir vasaros laikotarpiu“, – teigė pašnekovė.

Anot K. P. Urbanovičiūtės, ne tik lietuvių, bet ir ukrainiečių vaikai aktyviai registruojami į vasaros stovyklas.

„Vienos stovyklos ukrainiečių vaikams siūlo dideles nuolaidos, o kitos priima net nemokamai“, – džiaugėsi portalo Vaikustovykla.lt koordinatorė.

Archyvų nuotr.

Vaikų stovykla. Pixabay

Mes šią vasarą rengiame 4 stovyklas ukrainiečių vaikams, dėl šios priežasties šiek tiek mažiau vietų liko lietuvių vaikams.

„VULA“ akademijos, organizuojančios vaikų ir jaunimo būrelius, mokymus bei stovyklas, vadovas Arnoldas Šarkis teigė, kad stovyklų kainos kilo nežymiai. Akademijos atstovas tikino, kad stovyklų užimtumas yra dar didesnis nei pernai.

„Pas mus stovyklų kainos praėjusiais metais buvo 349, o šiais – 359 eurai, tad kaina pakilo dešimčia eurų. Kadangi prieš metus dar buvo papildomų reikalavimų dėl pandemijos, o dabar jų nebėra, šiais metais aktyviau registruoja vaikus į stovyklas. Jau dabar, galima sakyti, visai nebeturime laisvų vietų“, – Alfa.lt sakė A. Šarkis.

Pasak „VULA“ akademijos vadovo, stovyklų užimtumas šiais metais yra didesnis ir dėl to, jog „prisidėjo ukrainiečių vaikai“.

„Mes šią vasarą rengiame 4 stovyklas ukrainiečių vaikams, dėl šios priežasties šiek tiek mažiau vietų liko lietuvių vaikams. Atsirado įmonių, kurios geranoriškai sutiko finansuoti stovyklos kainą ukrainiečių vaikams, jie apmoka didžiąją sumos dalį“, – teigė A. Šarkis.

Nuo karo pabėgusiems ukrainiečių vaikams – nemokamos vasaros stovyklos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) balandžio mėn. pranešė, kad nuo karo į Lietuvą pasitraukę ukrainiečių vaikai turės galimybę nemokamai atostogauti vasaros stovyklose. Ministerija skelbė konkursą vaikų vasaros stovyklų organizatoriams, kurie planuotų rengti bendras ukrainiečių ir lietuvių vaikų stovyklas. Pasak ŠMSM, finansavimas stovykloms bus skiriamas iš ministerijos asignavimų.

„Nuo karo baisumų pabėgusiems vaikams svarbu suteikti visą įmanomą pagalbą, sukurti sąlygas pasijusti saugiai, užsiimti ugdančiomis, jiems įdomiomis veiklomis. Norime, kad ir vasarą vaikai turėtų prasmingų užsiėmimų, būtų kartu su bendraamžiais, geriau susipažintų su mūsų šalimi“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Archyvų nuotr.

Lietuvos statistikos departamentas

Archyvų nuotr.

Lietuvos statistikos departamentas

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vaikų skaičius vasaros poilsio stovyklose 2021 m. siekė 68,1 tūkst., tai yra 13 tūkst. mažiau nei 2020 m. Visgi vaikų vasaros stovyklų skaičius smarkiai išaugo, 2021 m. jų buvo per 1,8 tūkst., tai yra beveik 1 tūkst. daugiau nei 2020 m.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder