Valdas Adamkus iškilmingai įteikė savo vardo gamtosauginę premiją tvarios gyvensenos populiarintojui Giedriui Bučui

Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos išvakarėse Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode šeštadienį iškilmingai įteikta Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos ir Danos Gedvilienės fondo premija (5 tūkst. eurų), kurią šiemet komitetas paskyrė tvarios gyvensenos populiarintojui Giedriui Bučui.

Visus pasveikinęs VDU rektorius prof. Juozas Augutis nuoširdžiai linkėjo, kad premija apdovanoto G. Bučo pavyzdys įkvėptų nuo pačių mažiausiųjų iki senjorų labiau rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

„Linkiu, kad įvertinti kilnūs darbai sukeltų minčių, ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti, kad gyventume darniau. Sveikinu G. Bučą, linkėdamas prasmingų ateities projektų, kurie įkvepia pokyčius", - kalbėjo J. Augutis.

Premiją įteikdamas V. Adamkus tikino, kad aplinkosaugos kultūra yra bendrosios žmonių kultūros dalis. „Gyvenimas liudija, kad ten, kur aplinkosaugai skiriama daugiau dėmesio, gyvena laimingesni žmonės. Turbūt ir negali būti kitaip, nes aplinkosaugai skirti darbai paprastai suburia geranoriškus žmones į bendraminčių ratą, suteikia jiems naujų patirčių ir didina gyvenimo pilnatvę. Būtent tai liudija ir šiandieninio premijos laureato G. Bučo asmenybė ir darbai", - kalbėjo prezidentas.

Atsiimdamas premiją G. Bučas susirinkusių svečių prašė susimąstyti kokią planetą paliksime ateities kartoms? Jo teigimu, gyvename nuolatiniame kare. „Ne tame kare kaip įsivaizduojame, ar šiuo metu vykstančiame mūsų kaimyninėje šalyje. Šis karas vadinasi ekocidas. Mes jo taip nejaučiame, nematome, mums jis nedaro momentinės žalos, tačiau pasekmes kiekviena nauja karta jaučia vis sunkesnes", - tikino socialinės inciatyvos „Kūrybos kampas 360ᄚ" įkūrėjas, pokyčių lyderis, visuomenininkas, socialinis verslininkas, Darnos žygio pėsčiomis 2020 metais aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!" iniciatorius.

Premijos rengėjai šiais metais sulaukė 21 nominacijos, aprėpusios visas keturias premijos kategorijas - mokslo pasiekimų, aplinkosaugos inovacijų versle, visuomeninės veiklos, taip pat aplinkosaugos politikos ir valdymo srityje. Premijos nugalėtoją išrinko komitetas, kurį sudaro skirtingoms sferoms atstovaujantys savo sričių profesionalai.

Prezidento bibliotekos ir Danos Gedvilienės fondo premija teikiama nuo 2021 m. už visuomenės dėmesio ir pagarbos vertus pasiekimus bei pastangas apsaugoti ir atstatyti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje bei užtikrinti išteklių tvarumą.

2021 m. pirmuoju atkurtos gamtosauginės prezidento V. Adamkaus premijos laureatu tapo dokumentinio filmo „Sengirė" režisierius Mindaugas Survila.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder