Vidas Rachlevičius iš Londono: Auksinis principas, kuris dabar taikomas rusams

O tuo metu Londone... Kadangi premjerė nebecituoja, tai pacituosiu aš. „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiuose“ yra epizodas, kai areštinėje Šveikas susitinka pionierių Vodička, kuris labai nemėgsta vengrų ir pasakoja, kaip su „vengrų smulkme“ atsiteisė viename traktieriuje.

Šveikas, išklausęs pasakojimo, kukliai suabejojo: „O gal vienas kitas vengras nekaltas, kad jis vengras?“

„Kaip tai nekaltas, - ėmė karščiuotis pionierius Vodička. – Kiekvienas už tai atsako!”

Auksinis principas, dabar jis taikomas rusams.

Kaip žinia, praktiškai visi prabangos prekių ženklai pasitraukė iš Rusijos, bet tuo istorija nesibaigė. Rusams praktiškai neįmanoma nieko įsigyti ir užsienyje, na, bent rimtų prabangos prekių.

Man į rankas pateko vienos Londone dirbančios prabangos sektoriaus kompanijos instrukcija darbuotojams, kuri vadinasi „Sankcijos Rusijai“.

Jų esmė – neleisti tų prekių parduoti / išvežti / siųsti / eksportuoti į Rusiją.

Ten išvardytos sąlygos, kuomet darbuotojas, menedžeris ir pirkėjas privalo pildyti deklaraciją „Sankcijos Rusijai“, o kitaip tariant, pasakyti klientui, kad jam neleidžiama pirkti, jei jis dokumentu negali patvirtinti, kad legaliai ir nuolat gyvena Jungtinėje Karalystėje.

Štai tos sąlygos: klientas bendrauja žodžiu / raštu rusiškai; teigia kad gyvena Rusijoje; turi Rusijos pasą arba dokumentą, liudijantį Rusijos pilietybę; kredito kortelė, išduota Rusijos banko; prekė bus padovanota / perduota asmeniui, gyvenančiam Rusijoje; prekė bus išsiųsta į Rusiją.

Kitaip tariant - „Viso gero!”

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder