Vilija Blinkevičiūtė

Vilija Blinkevičiūtė įvertino Gitano Nausėdos kalbą: tai aiški žinutė konservatoriams ir liberalams

Opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad trečiajame metiniame pranešime prezidentas Gitanas Nausėda pagrįstai priekaištauja valdantiesiems konservatoriams ir liberalams dėl nesugebėjimo tartis, skurdinamo viešojo sektoriaus ir pavėluotos reakcijos į rekordinę infliaciją.

„Prezidentas dar kartą priminė tai, kas turėtų būti svarbiausia šalies vidaus politikos darbotvarkėje – tai rūpinimasis visų žmonių sveikata, išsilavinimu ir skubi bei tikslinga pagalba žmonėms, kurie kenčia nuo rekordinės infliacijos.

Jo pastabos dėl Vyriausybės vykdomos politikos yra pagrįstos: vienašališkai stumiamos sveikatos ir švietimo reformos tik didins atskirtį, nelygybę, gilins neteisingumo jausmą. Mokyklų ir ligoninių naikinimas regionuose rekordinės infliacijos metu – nesuprantamas ir prie žmonių gerovės tikrai neprisidės“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Politikė pabrėžia, kad ekonominių sunkumų metu kaip niekad svarbu rasti platų sutarimą dėl svarbiausių sprendimų, paliečiančių kiekvieną Lietuvos gyventoją, apie tai kalbėjo ir šalies Prezidentas. Susitarti, pasak LSDP lyderės, politinėms partijoms pavyko ne kartą.

„Karo akivaizdoje visos politinės jėgos susitelkė: skubiai priėmėme būtinus sprendimus dėl šalies apginamumo didinimo, pagalbos kraujuojančiai Ukrainai. Deja, kitais svarbiais klausimais tos vienybės yra per mažai. Žmonių pajamas sekina didėjanti infliacija, tačiau valdantieji lig šiol atmetė visus opozicijos siūlymus, kaip palengvinti augančių kainų naštą pažeidžiamiausioms žmonių grupėms. Maža to, visur žiauriai vėluojama ir atidėliojama.

Kaip sako prezidentas, Seime vis dar balsuojama ne „už“ ar „prieš“ konkretų siūlymą, o norint oponentui parodyti jo vietą. Tai – žemos politinės kultūros apraiškos, nors valdantieji konservatoriai ir liberalai prieš rinkimus žadėjo elgtis kitaip. Viliuosi, kad konflikto Seime jie nebekurstys, atsižvelgs į teikiamus siūlymus, nes kiekviena peštynių diena tik atitolina svarbių visiems gyventojams sprendimų priėmimą“, -- priduria LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder