Virš Šventosios skraidę ir šviesos signalus leidę naikintuvai vykdė pratybas

(3)

15min skaitytojų nerimą ketvirtadienio vakarą sukėlė virš Šventosios ratus sukę naikintuvai, kurie skrisdami šalia dar vieno lėktuvo leido ir šviesos signalus (flare – angl.). Lietuvos kariuomenė 15min informavo, kad virš pajūrio vyksta pratybos – naikintuvai yra NATO sąjungininkų, o trečiasis lėktuvas – Lietuvos karinių oro pajėgų transportinis orlaivis „Spartan“.

 

„21:15 val virš Šventosios kurorto praskrido karinis lėktuvas lydimas dviejų naikintuvų, kurie vėliau apsupo lėktuvą ir iššovė signalines raketas“, – teigė vienas skaitytojas, atsiuntęs ir vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas naikintuvų skrydis.

Dviejų naikintuvų lydimas „Spartan“ pajūryje apsuko kelis ratus, o vienu metu naikintuvų pilotai išleido ir signalines šviesas, pavojaus atveju skirtas sukurti papildomus šilumos šaltinius ir nukreipti galbūt atskriejančių raketų dėmesį nuo orlaivio.

Angliškai flare vadinama pirotechninė priemonė taip pat naudojama ir naikintuvams perimant kito lėktuvo kontrolę. Išleidę šviesos signalus ir staigiai pakeitę kryptį naikintuvai nurodo lėktuvui, kurio kontrolę perima, kad jis privalo pasukti ta pačia kryptimi ir sekti.

Kaip 15min informavo Kariuomenės vado atstovė Rūta Montvilė, virš Melnragės vyko pratybos, kurių metu pilotai treniravosi skraidyti šalia vienas kito ir fotografavo oro policijos misiją vykdančius naikintuvus.

Šiaulių aviacijos bazėje NATO oro policijos misiją šiuo metu vykdo keturi Portugalijos F-16 naikintuvai bei septyni „Eurofighter Typhoon“, kuriuos valdo Ispanijos karinių oro pajėgų pilotai.

Vasario 24-ąją, Rusijai užpuolus Ukrainą, Šiauliuose taip pat buvo dislokuoti ir naujausi JAV naikintuvai F-35.

15min.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder