Vyriausybė spręs dėl palankesnių sąlygų ligos išmokų ir išmokų tėvams skyrimui (2)

Vyriausybė spręs, ar pritarti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymams sudaryti palankesnes sąlygas gauti motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokas tėvams, kurių pajamos sumažėjo dėl prastovų, atsisakyti apsunkinančių ribojimų skiriant ligos išmokas užsikrėtus COVID-19 bei leisti atnaujinti nutrauktos nedarbo socialinio draudimo išmokos mokėjimą du kartus.

Kaip rašoma nutarimo projekte, ligos ir motinystės įstatymo projektu siūloma asmenims, kuriems pandemijos metu buvo paskelbta prastova, išmokas skaičiuoti iš laikotarpio, buvusio iki karantino paskelbimo, t. y. pagal pajamas, turėtas nuo 2019 m. vasario 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d.

Taip pat siūloma atsisakyti sąlygos, ribojančios darbuotojo, kuris užsikrėtė COVID-19 liga nuo bendradarbio vykdydamas savo profesines funkcijas, teisę gauti didesnio dydžio ligos išmoką.

Papildomų lėšų poreikis šiems metams dėl kompensuojamojo uždarbio apskaičiavimo tvarkos pakeitimų būtų apie 8 mln. eurų. Tuo tarpu ligos išmokoms planuojama skirti apie 900 tūkst. eurų.

Tuo tarpu nedarbo socialinio draudimo įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad nutrauktos nedarbo draudimo išmokos mokėjimas galėtų būti atnaujinamas ne vieną, o du kartus visiems bedarbiams, iš naujo įsiregistravusiems Užimtumo tarnyboje per 6 mėn. po nedarbo draudimo išmokos mokėjimo nutraukimo.

Kaip teigiama projekto nutarime, papildomų lėšų poreikis nedarbo draudimo išmokoms iš VSDF biudžeto šiemet būtų apie 900 tūkst. eurų.

Siūloma, kad nuostatos dėl motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų skaičiavimo įsigaliotų nuo šių metų lapkričio 1 d., o dėl ligos išmokų skyrimo – liepos 1 d.

Pakels trims eurais , kaip našlių pensija , gėda būtų ir rašyti
Tiesa, 2021-05-14 11:15
Pakels trims eurais , kaip našlių pensija , gėda būtų ir rašyti
Tiesa, 2021-05-14 11:15
Sidebar placeholder