G. Nausėda apie homoseksualų reikalavimą leisti įsivaikinti: esu prieš

(5)

Prezidentas Gitanas Nausėda sako esantis prieš „Kaunas pride“ eitynių organizatorių Kaune reikalavimus leisti įsivaikinti homoseksualams, taip pat mokyklose mokyti LGBT istorijos.
 

„Aš esu prieš tokius reikalavimus ir manau, kad Lietuvoje jie nebus įgyvendinti.

Kaip prezidentas, padarysiu viską, kas nuo manęs priklauso, kad tokie reikalavimai šiuo metu negali būti įgyvendinami“, – ketvirtadienį žurnalistams Lazdijuose sakė šalies vadovas. 

Jis taip pat teigė, kad pokyčiams prireiktų Konstitucijos keitimo.

„Mes turime Konstituciją ir kuomet mes ją cituojame, turėtume cituoti ir jos 38-ąjį straipsnį, kuris, pavyzdžiui, labai akivaizdžiai pasako, kas yra santuoka.

Tai yra vienas labai geras, garbingas būdas, jeigu norime pakeisti mūsų tam tikrus principinius dalykus, įtvirtintus Konstitucijoje, reikia keisti Konstituciją, o ne apsimesti, kad ji neegzistuoja“, – kalbėjo G. Nausėda.

LGBTQ+ atstovai ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorija Čmilytei-Nielsen įteikė savo reikalavimų sąrašą iš 14 punktų, jame – reikalavimas užtikrinti teisę į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, nepaisant partnerio lyties, garantuoti socialines garantijas ir paslaugas visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą, įteisinti orų lyties keitimą, pakeisti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, „kurio pagrindu informacija apie LGBTQ+ bendruomenę yra cenzūruojama“.

Taip pat reikalaujama užtikrinti LGBTQ+ žmonių apsaugą nuo diskriminacijos darbe bei kitose visuomenės gyvenimo srityse.

Reikalaujama supaprastinti asmens dokumentų išdavimą, pakeitus lytį, kad nereikėtų dėl to kreiptis į teismą, mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokyti apie LGBTQ+ bendruomenę ir skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas.

Sąraše taip pat nurodyta, kad būtina užtikrinti kvalifikuotą, prieinamą psichologinę pagalbą visiems Lietuvos žmonėms, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos nediskriminuojant dėl lytinės tapatybės, seksualinės orientacijos ir lyties raiškos.

Reikalaujama įstatymu uždrausti konversijos terapiją – praktiką, siekiančią pakeisti seksualinę orientaciją.

Tarp reikalavimų yra ir kova su neapykantos nusikaltimais.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder