Raudonoji brigada neša žinią apie klimato kaitą

(4)

Sekmadienio popietę Klaipėdos gatvėse pasirodė būrelis raudonai apsirengusių merginų, kurios siekė atkreipti praeivių dėmesį į klimato kaitos problemą.

Raudonoji brigada išlipo iš traukinio Vilnius-Klaipėda ir centrine uostamiesčio gatve pajudėjo Dangės upės link.

Merginos ilgais raudonais drabužiais ir ryškiai nugrimuotais veidais nešėsi kolonėlę, iš kurios sklido garso įrašas. Jame buvo kalbama apie ekologinę krizę, kurią šiuo metu išgyvena Žemė.  Performanso dalyvės stabtelėdavo prie praeivių, prie parduotuvių.
 

Paprašytos pakomentuoti savo performansą, merginos nebyliai nurodė  interneto svetainę xrlietuva.org

O svetainėje skelbiama tokia žinutė:

"Iš godumo mes norime tapti dievais. Deja, esame net ne pusdieviai, o tik paprasti mirtingieji, kurie patys ir privedėme planetą prie tokios kritinės padėties, kurią turime dabar.

Tad tenka garsiai ir narsiai kalbėti apie vis grėsmingesne tampančią klimato krizę. 

Jūs mus matysite gatvėse ir aikštėse. Mes būsime ryškūs, apsirengę raudonai, nes tiesiog prašome jūsų dėmesio, mes norime kalbėtis. O kalbėtis reikia, nes klimato krizė yra mūsų pačių išlikimo klausimas. Apie tai kalbėti buvo vengiama ir meluojama per ilgai – krizės padariniai aiškiai matomi ir jaučiami.

 Mokslas, aplinkos ir gamtos rodikliai yra labiau nei aiškus, tačiau mūsų ateitis – nelabai. Pasitelkus meną mūsų Raudonoji banga užlies Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos gatves ir neš taikią žinutę aplinkiniams, kad išaušo ta diena, kai reikia surimtėti, susivienyti. Nes mes privalome susivienyti ir siekti radikalių pokyčių."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder