2 svarbiausi įrankiai, kuri pagerins bet kokius santykius

„Būkite smalsūs, o ne smerkite“ (Walt Whitman).

Žmonių santykių vaivorykštė yra begalinė. Turime draugysčių, brolių ir seserų, partnerių, vaikų, tėvų ir begalės kitų ryšių. Kiekvienas santykis, kuriuo dalijamės su kitu žmogumi, yra unikalus kaip nykščio atspaudas. Vieni artimi, kiti – įsitempę ar net susvetimėję.

Tam tikru mastu tai yra tiesa

Tačiau du įrankiai, aprašyti aukščiau pateiktoje Walto Whitmano citatoje, gali būti naudingi beveik bet kokiems santykiams.

Smalsumo stiprinimas

Kalbant apie komunikacijos strategijas, dauguma žmonių galvoja apie tokius dalykus kaip ribų nustatymas, klausymasis ir derybos. Vis dėlto smalsumas gali būti šių pastangų sėkmės pagrindas, nes tai yra pagrindinė ryšių su kitais strategija. Smalsumas yra vartai į efektyvų kitų supratimą ir pagerina našumą beveik bet kokioje socialinėje veikloje.

Toddo Kashdano ir kolegų tyrimai parodė, kad smalsumas koreliuoja su mažesne tarpasmenine agresija (2013). Tai leidžia mums išgirsti vienas kitą prieš darant prielaidas ar darant išvadas.

Šis bruožas taip pat leidžia mums surinkti tai, ką mes ir kiti galime galvoti ar jausti bet kuriuo momentu (Drozek, 2018), reiškinys, žinomas kaip mentalizacija, kuri yra būtina bendraujant su kitais.

Kitas Kashdano ir kolegų studentų tyrimas parodė, kad smalsesni dalyviai jautėsi artimesni su kitais intymiuose bendravimuose ir mažuose pokalbiuose (2011). Smalsumas atveria mums naujiems santykiams ir leidžia suartėti vienas su kitu.

Net santykiuose, kuriuose dauguma santykių buvo priešiški, smalsumas gali padėti mums reaguoti efektyviau. Dažnai tokioje sąveikoje asmenims sunku įsivaizduoti, kodėl vienas kitas elgiasi taip, kaip elgiasi. Galime manyti, kad jie yra neracionalūs arba trūkčiojantys, per daug neapmąstydami savo samprotavimų.

Vis dėlto informacija gali būti labai svarbi sėkmingam bendravimui.

Norintiems ugdyti smalsumą, procesas gali prasidėti tokiais mažais žingsneliais kaip klausimo apie kieno nors tatuiruotę uždavimas, papildomos akimirkos pasiklausymas kažkieno istorijų ar kito žmogaus pozicijos suvokimas prieš ją atmetant.

Teismo sprendimo sustabdymas

Kyla pagunda užsisklęsti mūsų sprendimuose. Prieš pasinaudodami proga su juo susipažinti, galime manyti, kad neverta bandyti draugauti. Panašiai galime naudoti trumpąsias etiketes apie kitus, kad galėtume juos apibrėžti. Net ir žinant kažkieno profesiją galime daryti skubotas išvadas.

Įsivaizduokite santechniką. Dabar įsivaizduokite mokytoją. Ar turite omenyje konkrečius vaizdus? Ar numanote, kas yra šie žmonės, jų pomėgiai, ar jie yra kažkas, su kuriuo galėtumėte bendrauti?

Kartais šios idėjos gali padėti mums rasti bendrų dalykų. Tačiau dažniau sprendimai gali mums sutrukdyti.

Vertinimas kartais būna automatinis. Vietoj to, strategija gali būti sustabdyti tuos sprendimus ir išankstines nuostatas ir bet kokiu atveju ištirti.

Būdami smalsūs ir atsisakydami nuosprendžių, mes suteikiame sau geriausią galimybę efektyviai bendrauti vieni su kitais.

Šaltinis: www.psychologytoday.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder