Eglutė šiais metais atrodo prastai? Štai kas ją padarys prabangesne

5 dalykai, kurie, bėgant laikui, pakeitė Kalėdas

Laiko leidimas su artimaisiais, eglutės puošimas ir gausaus šventinio stalo dengimas mums vis dar yra svarbūs kalėdiniai užsiėmimai, tačiau internetas, išmanieji telefonai, socialiniai tinklai ir kitos technologinės inovacijos gerokai pakeitė tradicinį Kalėdų šventimą. Toliau pateikiame 5 pavyzdžius, kaip technologijos pakeitė žmonijos šventinius įpročius, o galbūt net suteikė šventėms dar daugiau prasmės ir malonumo.

Įsigyti dovanas ir padėti kitiems – ramiai ir vienu mygtuko nuspaudimu

Internetu galime įsigyti viską, ko norime iš bet kurios vietos pasaulyje, ir niekad anksčiau tai nebuvo taip paprasta. Ši technologijų pažanga paveikė ir šventinį apsipirkimą – nors dovanų paieškos nėra nieko nauja, technologijos šį procesą neįtikėtinai pakeitė.

Pavyzdžiui, jau seniai žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas: tuos, kurie apsiperka gerokai prieš šventes, ir tuos, kurie dovanų pirkimą palieka paskutinei akimirkai. Tačiau šiandien technologijos, tiksliau – geresnė prieiga prie interneto ir mobilieji prietaisai, sukūrė ir trečiąjį kalėdinių pirkėjų tipą – tai žmonės, kurie dovanas nori įsigyti internetu ir kuo pigiau.

Žinoma, kad Kalėdų dovanomis gali tapti ne tik materialinės vertybės, bet ir įvairūs geri darbai siekiant padėti gamtai, tvariai ateičiai ar kitiems žmonėms. Pavyzdžiui, technologijų įmonės tapo savotiškais gerų darbų šaukliais, rodančiais iniciatyvą įvairiuose projektuose. 

„Kalėdų laikotarpiu svarbu dalintis su kitais ir skleisti gėrį. Mes „Huawei“ įmonėje taip pat kasmet tiek materialiai, tiek praktiškai prisidedame prie moterų švietimo apie naujausias technologijas, nykstančių rūšių gyvūnų saugojimo bei pagalbos žmonėms iš regionų, turintiems ribotą prieigą prie technologijų.

Tikimės šiomis iniciatyvomis įkvėpti ir kitus“, – sako Danas Masiliūnas, „Huawei“ atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas. Dabar kiekvienas gali paaukoti širdžiai arčiausiam labdaros tikslui neišeidamas iš namų – tą atlikti galime laisvos prieigos prie interneto ir išmanių prietaisų dėka.

Šventinis sveikinimas artimiesiems – greitai, patogiai ir iš bet kurios pasaulio vietos

Kalėdinių atvirukų siuntimas yra sena tradicija visame pasaulyje. Bet šiandien, kai socialiniai tinklai, pavyzdžiui,Facebook ar Instagram, tapo populiariais naujienų skleidimo kanalais, ši tradicija nueina į užmarštį ir ją keičia naujoji – sveikinimus siųsti internetu.

Susisiekti su šeima ar nusiųsti sveikinimus skaitmeniniu būdu galima daug paprasčiau – išsiųsti žinutę ar paskambinti nors ir į kitą planetos pusę galima iš karto, nelaukiant keletą dienų ar net savaičių. Negalime paneigti, kad apčiuopiamas sveikinimas turi sentimentalią vertę, tačiau galimybė sveikinimą gauti akimirksniu yra labai patogu.

Šviesios ir ekonomiškos šventės su technologiniais sprendimais

Technologijų pažanga suteikia galimybę kurti šviesias šventes – tereikia išmaniojo telefono, kurį galima visur naudoti kaip nuotolinį kalėdinių lempučių valdymo pultelį. Lemputės taip pat tapo moderniomis, valdomos nuotoliniu būdu, taupo energiją, viena lemputė gali šviesti įvairiomis spalvomis. Papildomas naujausių technologijų privalumas yra, pavyzdžiui, išmanieji sprendimai, tokie kaip Huawei Smart Home. Tokie sprendimai suteikia galimybę sujungti kelius prietaisus tarpusavyje ir valdyti vienu nuspaudimu telefone.

Išsaugoti prisiminimai – be sunkių fotoalbumų

Šventės yra tinkamiausias metas minutėlei sustoti ir prisiminti praėjusius metus bei gražiausias jų akimirkas. „Dešimtmečius šis užsiėmimas reiškė nuotraukų albumų vartymą ar vaizdo kameros įrašų peržiūrėjimą, tačiau dabar galime lengvai siųsti ir dalintis praėjusių švenčių nuotraukomis, vaizdo ir garso įrašais skaitmeniniu būdu“, – aiškina D. Masiliūnas.

Be to, jei dingus fiziniam nuotraukų albumui, dingsta ir nuotraukos, taip nebūtinai turi nutikti nuotraukoms esant skaitmeniniuose prietaisuose. Naudodami debesijos paslaugas, pavyzdžiui, Huawei Cloud, galime peržiūrėti nuotraukas tiek išmaniajame telefone, tiek kompiuteryje ar kitame prijungtame prietaise ir nesijaudinti, kad, dingus prietaisui, dings ir nuotraukos.

Mėgstamiausios kalėdinės dainos – visada šalia ir be apribojimų

Šiandien mūsų mėgstamiausias kalėdines dainas ir populiariausius hitus galima pasiekti vos vienu spustelėjimu. Užuot visą dieną klausęsi tos pačios radijo stoties ir nekantriai laukę mėgstamiausios kalėdinės dainos, dabar galime klausytis mėgiamo atlikėjo balso ir kurti šventinę dvasią visur ir visada. Technologijų privalumai padeda mėgautis ir šventiniais filmais – naudodamiesi srautinių transliacijų platformomis galime žiūrėti šventinius filmus sau patogiu laiku ir patogioje vietoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder