Saulius Skvernelis

622 iš 742: Saulius Skvernelis vadovaus Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“

(1)

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininku šeštadienį partijos steigiamajame suvažiavime išrinktas buvęs premjeras, vienas partijos iniciatorių Saulius Skvernelis.

Jo kandidatūrą palaikė 622 susirinkę partijos nariai iš 742.

„Ačiū jums už pasitikėjimą. Tai yra didžiulė atsakomybė ir didžiulė garbė man būti kartu su jumis, būti bendruomenės dalimi, būti lygiai tokiu pačiu kaip jūs, lygiai vienodu ir su jūsų pagalba, visi kartu, aš manau, kad mes turime siekį, kad mūsų organizacija, mūsų sąjunga būtų ta ir tokia, kokią mes įsivaizduojame ir įsivaizdavome ateidami čia – pagarba žmogui, tolerancija, kitos nuomonės gerbimas, kompromisų paieška, klaidų, kurias mes darysime, atleidimas, jeigu mes dėl to gailėsimės“, – teigė išrinktasis partijos vadovas.

„Būkime tiesiog žmonėmis, gerbkime vienas kitą, mylėkime savo artimuosius, mylėkime Lietuvą, mūsų šalį ir einame į priekį“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis partijai vadovaus artimiausius trejus metus.

Vadovauti partijai pretendavo ir parlamentaras Vytautas Bakas bei Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

Jiems atiteko atitinkamai 72 ir 48 balsai.

Pranešus apie ryšius su praeityje teistais verslininkais Žydrūnu Buzu ir Arūnu Pukeliu, šią savaitę, dar iki steigiamojo suvažiavimo, kandidatūrą atsiėmė buvusi „valstietė“ Beata Valungevičienė.

Saulius Skvernelis: sunkiausia – įtikinti žmones

Sunkiausia, kas laukia naujai kuriamos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos, tai – įtikinti žmones, kad mumis galima pasitikėti, teigia buvęs premjeras Saulius Skvernelis.

Jis tai sakė šeštadienį Palangoje rengiamame steigiamajame partijos suvažiavime.

„Šiandien yra vieno darbo pabaiga – organizacinio darbo pabaiga, bet kito – pradžia, kuri bus ypač sunki, kadangi mums reikės idėjas ir tikslus, kuriuos išsikėlėme, ne tik įgyvendinti, bet ir susiburti kaip bendruomenei, susicementuoti, turėti supratimą, tarpusavio palaikymą ir vieningai siekti to tikslo“, – susirinkusiesiems teigė S. Skvernelis.

„Sunkiausia, kas mūsų laukia, tai – įtikinti žmones, kad mumis galima pasitikėti, kad mūsų patirtis, kuri buvo, yra šio to verta ir kad mes galime kartu nuveikti labai daug vardan Lietuvos“, – pridūrė jis.

Jis taip pat dėkojo partijos steigėjams, kurių – beveik 3,4 tūkst.

„Tikiuosi, kad šitas žingsnis, kurį šiandien žengiame, padarys mus ne tik bendraminčiais, siekiančiais bendro tikslo, bet ir bičiuliais. Padarys mus bendruomene, kurioje mes visi jausimės ir saugiai, ir komfortabiliai, jausime vienas kito paramą, palaikymą ir susitelkimą bendriems tikslams“, – kalbėjo buvęs premjeras.

Be kita ko, jis padėkojo pasveikinti atėjusiems politikams ir politinių partijų lyderiams.

„Noriu padėkoti politinių partijų lyderiams, kurie pasveikino mus, pasveikino prasmingai ir tikiuosi, kad būsime tik politiniai oponentai, ne priešai. Gerąja prasme konkurentai (...) Visi siekiame vieno tikslo – kad mūsų Tėvynė klestėtų, kad čia būtų gera kiekvienam, kad visi būtų mūsų žemės šeimininkais“, – teigė S. Skvernelis.

Sveikino Palangos meras ir Virginijus Sinkevičius

Naujos partijos kūrimą sveikino Palangos meras, konservatorius Šarūnas Vaitkus.

„Labai džiaugiuosi, kad ši nauja politinė jėga savo gimtadieniui pasirinko Palangą – didžiausią Lietuvos kurortą, kuriame ilsisi 80 proc. ir daugiau būtent Lietuvos piliečių“, – sveikinimo kalboje sakė kurorto vadovas.

„Aš iš visos širdies jums linkiu ateityje – priimti labai gražius ir visuomenei naudingus sprendimus“, – pridūrė jis.

Jis žurnalistams prieš prasidedant renginiui teigė nesiruošiantis prisijungti prie S. Skvernelio kuriamos partijos.

„Esu kaip miesto meras, kaip vadovas, atėjęs pasveikinti naujos politinės partijos steigimo. Tą darytų kiekvienas aukštą politinę kultūrą turintis žmogus. (...) Aš esu ištikimas Tėvynės sąjungos narys“, – žurnalistams kalbėjo Š. Vaitkus.

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, atvykęs pasveikinti kuriamos partijos, teigė, kad šiuo metu Lietuva yra suskaldyta, o skirtingos šalies vizijos yra „skaldanti jėga“.

„Šiandien Lietuva yra suskaldyta – ne suskilusi, o suskaldyta. Mes turime daugybę Lietuvų – feisbuke, mes turime Vilnių ir Kauną su moderniais stikliniais pastatais, gamyklų mažesniuose miesteliuose Lietuvą ir tuštėjančią, kaimišką Lietuvą, mes turime startuolių Lietuvą ir bedarbystės Lietuvą, mes turime Lietuvą Lietuvoje ir Lietuvą emigracijoje. Kiek vienas dar turi po savo Lietuvą, po savo Lietuvos viziją ir net ne po vieną, ir tai būtų jokia bėda, atvirkščiai – tai būtų puiku. Problema ta, kad mes nesutariame dėl bendrų vardiklių savo valstybėje, skirtingos Lietuvos vizijos, deja, šiandien yra skaldanti jėga, o turėtų būti atvirkščiai“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

„Vieną kartą turime aiškiai pasakyti – skaldymas nėra politika, skaldymas yra nusikaltimas. Politikai negali tapti katalizatoriais, stiprinančiais susipriešinimą, negalim ieškoti savo rinkėjo kurstant neapykantą, nepasitikėjimą vienas kitu“, – teigė eurokomisaras.

Anot jo, šiandieninė Lietuvos politika „persmelkta elitistinio požiūrio“.

Jis taip pat akcentavo norintis matyti Lietuvą Europos Silicio slėniu – įvairių industrijų lyderę, taip pat teigė, kad politikai turi padėti verslui bei mažinti socialinę atskirtį.

„Norėčiau, kad Lietuva taptų Europos Silicio slėniu (...) Politikai privalo padėti kuriančiam verslui ne tik karpydami juosteles, bet ir kovodami už šalies verslo interesus ir konkurencingumą. Šalia to Lietuva turi išmokti dalintis – ekonominis augimas valstybėje turi pasiekti ir tuos, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių yra atsidūrę užribiuose, dėl to noriu, kad tie užribiai nebūtų brėžiami ties Vilniaus ar Kauno ribomis, kad žmonės galėtų laisvai rinktis – kur noriai gyventi, o ne išgyventi“, – kalbėjo eurokomisaras.

Prieš renginį žurnalistams jis sakė kol kas nesvarstantis prisijungti prie S. Skvernelio partijos.

„Kalbėti apie bet kokius sprendimus yra labai anksti, pirmiausia turbūt apskritai reikia apsispręsti apie tikslus politikoje ir panašiai, o šiuo metu aš neturiu, tiesą sakant, nei laiko, nei noro blaškytis“, – sakė V. Sinkevičius.

„Prioritetai yra darbas Komisijoje, o po to į galą kadencijos turbūt natūraliai kils diskusijos, mintys kažkokios ir pasižiūrėsim, kokie, galų gale, bus šeimos norai ir sprendimai“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis šią savaitę teigė neabejojantis, kad į kadencijos Europos Komisijoje pabaigą V. Sinkevičius prisijungs prie jo kuriamos politinės jėgos.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder