Agnė Zuokienė iš Vilniaus į Klaipėdą atvažiavo vejama baimės (10)

Tai pirmas kartas, kai buvusio Vilniaus mero, 53 metų politiko ir verslininko Artūro Zuoko žmona prieš televizijos kamerą ryžtasi atvirai papasakoti ne tik tai, kodėl po 30 kartu praleistų metų, iš kurių santuokoje net 27, nusprendė skirtis, ką teko patirti santuokos metu, bet ir tai, kodėl šiandien jaučiasi nesaugi.

Pokalbiui su Agne Zuokiene „Nuo... Iki...“ susitiko ne šeimos namuose viename patraukliausių sostinės rajonų Užupyje, pro kurių langus atsiveria stulbinantys Vilniaus senamiesčio vaizdai, bet Klaipėdos viešbutyje, rašoma pranešime spaudai.

Pokalbyje – daug pauzių ir ašarų. Pajūryje Agnė gyvena kiek daugiau nei mėnesį.

Ji tvirtina, kad iš Vilniaus į Klaipėdą atvažiavo vejama baimės ir nerimo dėl savo saugumo, be to, nori susigrąžinti dvasios ramybę.

„Aš visiems draugams esu prisiekusi ir pasakiusi, kad, jeigu kas nors su manimi nutiktų šiame gyvenime, tai yra tik vieno žmogaus darbas...“, – teigė Agnė.

Kalbas apie byrančią santuoką Delfi 2019-ųjų metų birželį patvirtino ir pati A. Zuokienė, o apie skyrybų priežastis moteris tuomet prabilo žurnale „Žmonės“.

„Mes pavargom. Pagrindinė mūsų skyrybų priežastis ir yra labai žmogiška: mes vienas kitam asocijuojamės su bėdomis“, – leidinyje aiškino Agnė.

Anot pašnekovės, tiek ji, tiek jos vyras Artūras paprasčiausiai įsijautė į politinius, visuomeninius reikalus ir pamiršo vienas kitą bei šeimą.

„Nebekalbėjome apie vaikus, vienas kitą, jausmus, o tik apie tai, ką padarė premjeras, ką sakė prezidentas, kas vyksta partijoje. Mes vienas kitam tapome politologais...

Pavargau aš, pavargo ir jis. Pavargome, matyt, ir vienas nuo kito...

Šiuo metu tiesiog jaučiu, kad man reikia pradėti gyventi kitaip, surinkti save lyg išbarstytą lego, o Artūro kelias savas ir kitas – mes eisime dviem skirtingais keliais, nebe vienu“, – žurnale „Žmonės“ pasakojo A. Zuokienė.

Pasirodžius šiai A. Zuokienės interviu ištraukai Delfi susisiekė su A. Zuoku ir norėjo išgirsti jo poziciją, tačiau, kaip ir anksčiau, šia tema politikas kalbėti nepanoro.

„Nieko nekomentuosiu“, – tepasakė jis.

Delfi žiniomis oficialiai pradėti skyrybas panoro A. Zuokienė. Būtent jos prašymu teisme pateiktas ištuokos pareiškimas.

„Taip, tikrai aš“, – skyrybų faktą dar birželį komentavo moteris.

Tuo tarpu A. Zuokas apie skyrybas pirmą kartą atvirai prabilo Delfi TV laidoje „Nepatogūs klausimai“

„Iš tikrųjų mes visiškai nebendraujam, tik teisme. Jie ne taip dažnai dabar vyksta dėl koronaviruso. Deja, yra taip, kaip yra“, – sakė skyrybas išgyvenantis vyras. O kokios priežastis jas lėmė?

„Čia gal Agnė galėtų geriau atsakyti į šiuos klausimus, nes jos iniciatyva visa tai įvyko. Aš nemanau, kad būčiau ryžęsis tok

Žinot, su laiku žmonės keičiasi. Vieni su tais pokyčiais susitaiko, kiti – ne. Manau, kad mane gali suprasti tik tas, kas turėjo panašių patirčių.

Bet kuriuo atveju, aš džiaugiuosi, kad 27 metus išbuvome kartu, užauginom tris vaikus, turėjom gerą, įdomų gyvenimą, nors galbūt Agnė pasakytų, kad nepakankamai.

Šiandien, duok Dieve, kad ji atsistotų ant kojų.

Yra tam tikrų dalykų, ir aš esu viešai sakęs, kad mes, artimieji, jau nieko pakeisti negalim.

Yra jos sprendimas, jos veiksmai, kurie galėtų keisti situaciją.

Kad ji tai gali, aš neabejoju, yra protinga, išsilavinusi, ir gaila matyti, jog pasirinko kelią, kuris veda nežinau kur“, – teigė A. Zuokas.

Paklaustas apie A. Zuokienės priklausomybę nuo alkoholio ir ką jaučia šeimoje su tuo susidūręs žmogus, vyras sakė nenorintis šia tema daug kalbėti.

„Mano gyvenime priklausomybių klausimas visada buvo labai šalia.

Augau šeimoje, kur mama ir tėvas turėjo šių problemų, mano abu broliai – irgi, vienas jų gan anksti iškeliavo dėl to anapilin, kitas nuolat balansuoja ant ribos.

Taip, Agnė turi priklausomybių, bet ji pati privalo jas spręsti.

Skaudu, kai supranti, kad artimieji nebegali padėti, o dar skaudžiau, kad aš tą sužinojau tik dabar, specialistai paaiškino, jog gailestis – blogiausias dalykas tokioje situacijoje.

Tu bandai užglaistyti situacijas, padėti, neerzinti, apsaugoti nuo viešumo, nes tai galiausiai atsisuka ir prieš tą patį asmenį, ir prieš artimuosius.

Aš tą supratau tik labai vėlai.

Deja, kas turi tokių patirčių, supranta, kaip tai sunku. Taigi pirma taisyklė – žmogus, kurį tai liečia, pats turi norėti stotis ant kojų.

Pasiekti dugną, nuo jo atsispirti ir tada stotis. Čia ir yra pagrindinė problema, kad šiandien mes esam ten, kur esam“, – pasakojo A. Zuokas.

Jis sakė, kad tam tikra prasme turi padėkoti Agnei, jog ji padarė ir daro viską, kad skyrybas Zuokas priimtų lengvai.

„Turiu omeny, kad savo elgesiu ji man žymiai palengvina situaciją. Jos ketinimai, grasinimai skirtis lydėjo daugelį metų, bet juos aš priimdavau filosofiškai.

Galvojau, žmogus turi keistis, ji turi objektyvią priežastį – nori keisti viską. Gyvenime daugeliui taip būna, taip pat ir man.

O dabar noriu, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų, tie teismai... Lengvai išsiskirti – ir viskas. Ar tai buvo skyrybų priežastis, kad ji norėjo pokyčių?

Jai reikia pokyčių. Kad žmogus atsistotų ant kojų, reikia labai daug ką pakeisti. Ir mes, artimieji, viską esame darę ir padarę.

Meldžiu, kad jai pasisektų. Nes matyti žmogų, su kuriuo daug metų būta kartu, tokį – nelengva“, – sakė A. Zuokas.

R. Mackevičiui pastebėjus, kad likęs vienas žmogus būna linkęs į dar didesnę depresiją, savidestrukciją, skyrybas išgyvenantis pašnekovas sakė, jog tai labai rimta tema ir geriau būtų jos neliesti.

„Vienatvė – žudantis reikalas. Ypač kai matai beprasmybę, kuri yra šalia. Ypač žinant, kad Agnės sesuo yra išėjusi anapilin būtent taip.

Net vykstant buitiniam konfliktui stengdavausi neperžengti tam tikros ribos, nuolat apie tai galvojau.

Kiekvienoj šeimoj yra niuansų, kurių nieks nemato, nieks nežino.

Deja, šiandien įstatymai, visuomenės požiūris yra tokie, kad tavo problema yra tavo problema. Kartais prievarta neišvengiama. Taškas, aš tave vežu, tu turi daryti taip. Gydytis.

Pas mus neįmanoma to padaryti, net ir labai norint, be paties žmogaus valios išreiškimo, sutikimo. Atrodo, mes giname žmogaus teisę, bet teisę į ką?

Likti vienam ten, kur neturėtum būt? Aš esu optimistas.

Agnė – stiprus žmogus, turi stiprią valią, mes su vaikais jai to ir linkime – stotis ant kojų ir eiti į priekį“, – sakė Zuokas.

Paklaustas, ar jo žmonos kaltinimai smurtavus prieš ją buvo tiesa, pašnekovas teigė, kad tai taip pat vienas iš tų dalykų, kai moteris daro viską, kad tik būtų lengviau išsiskirti.

„Man ne kartą buvo kviečiama policija, neva galimai naudoju smurtą, net ir rinkimų kampanijos metu, bet, ačiū Dievui, žiniasklaida nesužinojo.

Tyrimai truko pusę metų, gal ilgiau, dabar tyrimas nutrauktas, o Agnė įspėta, jog negali siekdama tam tikrų savo tikslų pateikinėti melagingų kaltinimų.

Nesu gyvenime pakėlęs rankos nei prieš vaikus, nei juo labiau prieš moterį“, – užtikrino A. Zuokas.

Organizatorių nuotr.

lrytas.lt nuotr.

Tas pats per tą patį, jetau marija
Svečias, 2021-10-14 12:11
Ir kam viešinti jos sapaliones. Juk matosi,kad moteris neadekvati. Ir taip susirgo Zuoko gyvenimą, reputaciją. Jeigu moteriškei prieš vaikus negeda,tai jau viskas pasako. I gyveno kaip meškos ausy. Ir tegul nedejuoja,kad Zuokas buvo blogas. O jinai kokia buvo ... žino daugelis. O dabar Zuokui tik uzuojauta
Lija, 2021-10-13 16:15
Gaila Agnės. Turiu ir as tokią patirtį, kai vyras buvo neistikimas. Melavo, patyriau fizinį ir emocinį smurtą. Jo sugyventinė padare bloga įtaką tam mano žmogui, tapo visai kitu ziauriu apatisku zmogumi. Agnei reikia saugotis, nes patirtis rodo, kad atsitinka negeri dalykai, ypač kai yra dideli pinigai.
Audra, 2021-10-13 11:20
Sidebar placeholder