Animacijos ir videožaidimų festivalyje palies itin skaudžias temas

Rugsėjis Klaipėdoje jau kelerius metus laikomas šiuolaikinio meno mėnesiu. Pirmąjį rudens mėnesį uostamiesčio gyventojus ir miesto svečius kvies net keturi festivaliai. Pirmasis jų vyks jau šį savaitgalį, rugsėjo 7-10 dienomis. Tai - animacijos videožaidimų festivalis BLON.

Festivalį pristačiusi jo vadovė Laura Almantaitė džiaugėsi, kad devintą kartą vykstantis renginys pritraukė rekordinį dalyvių skaičių.

„Šiais metais turime daugiau negu 80 svečių iš viso pasaulio, o per devynerius metus turėjome dar papildomai 90 akredituotų asmenų ir beveik didžiąją dalį išparduotų bilietų. Festivalis yra labai smarkiai paaugęs“, - įspūdingais duomenimis pasidalijo L. Almantaitė.

Festivalio programa apima animacinius filmus, videožaidimus ir virtualios realybės darbus.

„Festivalis vyksta dešimtyje skirtingų vietų, o vienas iš festivalio tikslų yra pristatyti Klaipėdos miesto grožį mūsų auditorijai“, - kalbėjo BLON vadovė.

Palies jautrias temas

Vienas iš pagrindinų festivalio akcentų yra „Aware Games Awards“ videožaidimų konkursinė programa.

Programą sudaro 11 kruopščiai atrinktų socialiai atsakingų ir meniškų žaidimų, kurie paliečia tokias aktualias temas kaip psichikos sveikata ar karas Ukrainoje.

„Visų šių žaidimų kūrėjai atvyko į festivalį, su jais bus galima susipažinti ir pasikalbėti, jie bus viso festivalio metu. Tai pat tęsiame bendradarbiavimą su vienu didžiausių meniškų žaidimų festivalių Berlyne, kuris vadinasi “A Maze„. Jie pristato 10 savo akcentinų žaidimų, kartu atvyks žaidimų kūrėjai, su jais taip pat bus galima pabendrauti“, - lankytojų laukiančias galimybes vardijo L. Almontaitė.

Virtualios realybės programoje taip pat bus pristatyti devyni darbai iš viso pasaulio, kurie palies jautrias visuomenei temas.

„Atėjusieji, užsidėję virtualios realybės akinius, turės galimybę pajusti tai, ką jaučia autistiški vaikai. Vienas iš šio projekto kūrėjų norų buvo leisti žmonėms suprasti, kas yra autizmas ir kaip mes galėtume integruoti ir suprasti žmones, turinčius šį sutrikimą“, - vieną iš virtualios realybės darbų apibūdino festivalio vadovė.

Skirta visiems

L. Almontaitė užtikrino, kad festivalis skirtas plačiajai auditorijai.

„Didelė dalis mūsų auditorijos atvažiuoja iš kitų miestų. Mūsų auditorijos spektras labai platus - nuo videožaidimų mėgėjų iki programos šeimai“, - pasakojo BLON vadovė.

Pavyzdžiui, animacijos programa kiekvieną festivalio rytą pradės edukacijomis ir filmais visai šeimai.

Pasak festivalio vadovės, dalį animacinių filmų įgarsino uostamiesčio teatro aktorai.

Renginyje bus parodytos lietuvių ir užsienio filmų konkursinės programos.

Festivalis prisatys ukrainiečių kūrėjų konkursinę programą, skirtą palaikyti Ukrainos animacijos kūrėjus, kurių dalis atvyko į festivalį.

„Visų šių programų darbus vertins tarptautinė žiuri, sudaryta iš 9 žmonių. Jie išrinks nugalėtoją, kurį mes paskelbsime kartu su žaidimų programos nugalėtoju šeštadienį per apdovanojimų ceremoniją“, - pasakojo L. Almontaitė.

Renginio metu taip pat bus parodyti 14 geriausių pasaulio pilnametražių animacinių filmų programų, kuriuos pristatys jų kūrėjai, o filmų peržiūros vyks „Arlekine“.

Reikia suskubti

Norintieji aplankyti festivalį turi suskubti, mat išparduota didžioji dalis festivalio bilietų.

„Galime priimti dar norinčiųjų, tačiau vietų belikę itin ribotas kiekis“, - teigė L. Almontaitė.

Siekiant pritraukti jaunesniąją kartą, moksleiviams ir studentams festivalio edukacijos - nemokamos.

„Į jas jau turime užsiregistravusius apie 300 dalyvių. Sujungiame labai daug įvairių meno disciplinų, žmonėms tai yra įdomu“, - samprotavo festivalio vadovė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder