Kalėdos

Ar jau ruošiamės Kalėdoms?

Šalies ekonomistai prakalbo, kad kyla prekių kainos, stringa jų gabenimas, tad kalėdines dovanas reikia pirkti jau dabar.Teiravomės žmonių, ar juos tai gąsdina, ar jie jau dabar ėmė ruoštis Kalėdoms. Pasirodo, daugeliui jų ir šiemet bus didžiausia dovana, jeigu galės susitikti su artimaisiais.

Vainius BUTINAS, „Regitros“ Klaipėdos filialo vadovas

Vainius BUTINAS

Tikrai kalbame apie Kalėdas? Mes per daug materialių dovanų nesureikšminame. Ta proga perkame bet kada, bet ką ir nesvarbu už kiek. Pagrindinis noras - kad galėtume vėl visi susirinkti, tai būtų pati didžiausia dovana. Turime tokią tradiciją - pas mus visi suvažiuoja. Šeima su visais vaikais, anūkais ir seneliais didelė - apie dvidešimt žmonių. Pernai ir užpernai, negalėjome visi susirinkti, tad šiemet gal pavyks.

Dėl tų kainų... Jau ne vieną krizę pergyvenome, visko buvo, tai dabar to nebesureikšminame. Svarbiausia, kaip jau įsitikinome, sveikata, kad artimiausi žmonės būtų sveiki ir kad galėtume susimatyti.

Saulius JOKUŽYS, verslininkas, fotomenininkas

Saulius JOKUŽYS

Darbo kolektyvas jau dabar pradėjo švęsti Kalėdas, nes pasipylė kalėdiniai užsakymai. Ir tai labai džiugu. Lietuviai jau nebelaukia gruodžio, jau dabar rūpinasi dovanėlėmis, kuriomis pamalonins savo kolegas, draugus, bičiulius, kalendoriais. Tai vyksta įmonių lygmeniu.

Šeimoje norime, kad per Kalėdas būtų daugiau jaukumo, o ne kuo daugiau dovanų. Per tiek metų jau esame labai daug visko sukaupę. Smulkios, gražios dovanėlės - taip. Norėčiau kokią nors knygą padovanoti anūkei. Didelių pasiruošimų ir stebuklų nedarome. Nusipirksime kokį kalakutą ar vištą. Nepulsime visko šluoti iš eilės, vis tiek nespėsime. Reikia gyventi, eiti normalia savo vaga. Negalima Kalėdų paversti kokiu nors beprotišku pirkimu. Toks aš nuosaikus kalėdinis žmogus.

Dalia KUŽMARSKYTĖ, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė

Dalia KUŽMARSKYTĖ

Ne, dar nesiruošiu, juk dar tik spalis. Ir dėl tų didelių kainų nesijaudinu, nes Kalėdoms mašinų ir namų neperku. Nemanau, kad tie daiktai, kuriuos pirksiu Kalėdoms, bus labai pabrangę. Šiaip viską kaip ir esu apgalvojusi. Žinote, esu mama. Dovanas perku savo sūnums. Vienas tai jau visai suaugęs.

Bet, žinokite, iš anksto nusipirkusi dovanas aš nebeištveriu, nebegaliu sulaukti tų Kalėdų. Didžiulė rizika, kad jas padovanosiu anksčiau, o po to vėl reikės ką nors pirkti. Žinau, ko nori mano mažasis, spetyniolikmetis, nuperku, o paskui drebu, kaip noriu jam kuo greičiau tą džiaugsmą suteikti. Todėl ir nesirūpinsiu iš anksto. Gal ką nors ir užsakysiu, ko nori vaikai, ką reikia parsisiųsti.

Rasa KARALIENĖ, medicinos psichologė

Rasa KARALIENĖ

Tikrai nepraleidžiu daug laiko internete, stengiuosi neklausyti žinių, kurios tik didina įtampą ir nerimą. Todėl dar jokios psichozės nepastebėjau. Paprastai stengiuosi atsiriboti nuo tų žmonių, kurie psichotiškai elgiasi. Tikrai nesitikiu didelio šuolio - tos kainos auga nuolatos, toks ekonomikos dėsnis. Nepasiduodu spaudimui.

Šiaip tai dovanas pirkti smagu, bet dabar dar to nedarau. Nebent pamatau kažką tinkamo kokiam nors žmogui ir apie jį pagalvoju, bet specialiai tai ne. Dar nėra tos kalėdinės nuotaikos, dar spalis. Be to, juk Kalėdos nėra vien tik dovanos, o susitikimai su artimais žmonėmis. Pernai negalėjome tokiame rate kaip anksčiau susitikti, tai šiemet pagrindinis džiaugsmas ir bus, jeigu tik galėsime pasimatyti su artimaisiais, žinoma, jeigu tik situacija neblogės, jeigu skiepai ir galimybių pasai leis mums tai padaryti. Na, o dovanos, aišku, yra malonūs priedai. Žinoma, jeigu yra mažų vaikų, juos jos gali pradžiuginti.

Remigijus GATAVECKAS, dailininkas

Remigijus GATAVECKAS

Manęs tie perspėjimai negąsdina. Gal labiau išgyvena tie žmonės, kurie neskiria laiko kūrybiškiems pagalvojimams. Juk iš tikrųjų ne kainos svarbiausia ar kokia nors brangi dovana. Ji turėtų būti labiau orientuota į konkretų žmogų. Tai, ką tu nori padovanoti savo artimui, neturėtų tikti kitam. Pasitelkus kūrybingumą galima labai pigiai nusipirkti dovanų.

O idėjos ateina dažniausiai iš gyvenimo, jeigu stebi, kas patinka tavo mylimam žmogui, gaudai tam tikrus momentus. Turiu daug kūrybingų draugų. Anksčiau Naujuosius metus visada sutikdavome su jais, dabar tai kovidas sutrukdė. Vienais metais reikėjo nupirkti dovaną už 5 eurus. Vienas draugas padarė rėmelius iš popieriaus, gal degtukų dėžutės dydžio paveikslėlį ir viduryje užrašė „5 eurai“. Smagu.

Tai ne kalėdinė dovana, bet metinių proga esu padovanojęs žmonai pirmą mūsų susirašinėjimą feisbuke, kai pakviečiau ją į pasimatymą. Įrėminau, apipiešiau. Mums tai brangiau nei kokia nors materiali dovana už 100 eurų. Esame kartu, vedę, neseniai vaiko susilaukėme.

Mano žmonos šeimoje per Kalėdas būna dovanų dalybos, bet su žaidimais, neorientuotos į pačius daiktus. Pabuvimas kartu ir dovanos įprasminimas yra svarbesni už ją pačią. Galima kitaip į tas dovanas pažiūrėti, ar kokį nors filmuką sukurti, ar dar ką nors.

Aidas KAVECKIS, miesto Tarybos narys

Aidas KAVECKIS

Kalėdoms ruošiamės kiekvienais metais. Dabar gal dar ne, bet jau į spalio pabaigą tikrai pradėsime. Gąsdinimai, kad viskas pabrangs, manęs neveikia. Kalėdos visų pirma nėra vien tik dovanos, tai šeimos susibūrimo šventė. Manau, kad artimiems žmonėms geras žodis ar švelnus žvilgsnis, bučkis - didžiausia dovana vienas kitam. Jeigu nebus dovanų šiais metais, jų bus kitais. Nematau jokių problemų.

Dėl kainų, matysime. Juk gyvename rinkos ekonomikos sąlygomis. Jeigu pasaulyje viskas brangs, vadinasi, ir pas mus taip bus. Tokia realybė, turime susitaikyti su ja, mes nuo šito nepabėgsime. Galime bijoti, galime nebijoti, Kalėdos vis tiek ateis ir viskas bus gerai, šventė vyks. Po kiekvieno nuopuolio būna pakilimai. Jeigu bus prastai šiais metais, kitais bus dvigubai geriau.

Asmeninio ir redakcijos archyvų nuotr.

Sidebar placeholder