Ar jau spėjome pasimėgauti žiemos malonumais?

Žiema jau gerokai įpusėjo, tad teiravomės, ar žmonės jau spėjo pasidžiaugti jos teikiamais malonumais, ką mėgdavo daryti šiuo metų laiku vaikystėje, kaip vertina mūsų žiemas, ko nemėgsta.

Raimonda KIVILIENĖ, Baltijos seniūnaitijos seniūnaitė

Raimonda KIVILIENĖ

Norėtųsi, kad tie fantastiški žiemiški vaizdai, kurie buvo prieš Kalėdas, tęstųsi ir toliau, bet taip nėra. Mūsų Smeltės kvartale nėra šaligatvių, žmonės per balas eina - kraupus vaizdas. Niekaip neprisišaukiame Savivaldybės, kad nors šiek tiek pagerintų mūsų infrastruktūrą. O kai buvo sniego, vos mašinos prasilenkdavo. Mokiniai stotelės Nendrių gatvėje link klampojo sniegu. Buvo galima filmą nufilmuoti.

Žinoma, liūdna, kad dabar tokia drėgmė, šitiek lietaus. Ypač mažiems vaikams nėra kas daryti - visos žaidimų aikštelės šlapios, apsemtos. Bet šiais laikais yra didesnių problemų. Svarbiausia, kad Lietuvoje taika, liūdna, jog kaimyninėje šalyje vyksta tokie baisūs dalykai.

Mes jau pagyvenę žmonės, senį besmegenį, kai reikia, anūkui nulipdome, bet labiausiai mėgstame žiemą keltis į Smiltynę ir intensyviai vaikščioti. Būtų galima daryti tai ir dabar, bet nebus taip malonu, kaip būna pašalus ir pasnigus.

Kai buvau maža, kompiuterių nebuvo, per televizorių žiūrėdavome tik „Labanakt vaikučiams“, užtat lauke labai smagiai leisdavome laiką, statydavome bunkerius. Dabar vaikai, deja, to nedaro.

Nemėgstu žvarbaus vėjo. Žmonių sergamumas šią žiemą didelis. Nežinau, ar čia nuo tos drėgmės, ar tokios COVID-19 pasekmės, ar skiepai kalti. Mano draugai aplinkui sirgo, aš pati net du kartus, nors anksčiau niekada nesirgdavau.

Kazys PAULIKAS, klaipėdietis

Kazys PAULIKAS

Visą laiką būna taip: kai yra sniego, nėra slidžių. Dabar jas nusipirkau, viliuosi, kad dar bus sniego. Manau, jos man tarnaus 10 metų, tai tikrai jo sulauksiu.

Man visais metų laikais patinka, svarbu gera nuotaika ir atrasti savo malonumą bet kokiu oru: kad ir sninga, kad ir lyja. Važiuoju dviračiu, slides nusipirkau, stengiuosi „pagauti“ visus sezonus ir mėgautis tuo, ką mums duoda gamta.

Visi metų laikai turi savo žavesio. Man ruduo patinka, nes turi labai daug spalvų. Esu labai laimingas, kad gyvenu Lietuvoje, kad kartais galiu matyti sniegą. Kam žiema nepatinka, gali važiuoti į Afriką, kur jos visai nebūna. Bet tikriausiai tada atsiras kitų dalykų - vabaliukai lakstys. Matyt, tokie žmonės turėtų savęs paklausti, kodėl jie nelaimingi žiemą.

Vaikystėje visą laiką būdavau lauke. Paauglystėje žaisdavome ledo ritulį, eidavome ant kalno su rogėmis nusileisti. Gal ir gerai, kad nebuvo tokių priemonių, kad prirakintų prie kompiuterių ir pan. Tai buvo sveikas gyvenimas, man patiko tokia sportiška vaikystė.

Vilma BRUŽIENĖ, verslininkė, nekilnojamojo turto projektų valdymo paslaugas teikiančios UAB „Town projects“ įkūrėja ir bendraturtė

Kazys Paulikas

Šiemet žiema banguojanti. Tikrai buvo labai gražių momentų. Klaipėdoje gruodžio antrą savaitgalį dalyvavau tinklinio varžybose. Tai buvo fantastiška. Tokio grožio medžių ir visos Klaipėdos tikrai nebuvau mačiusi - kaip pasakoje. Mes taip džiaugėmės su komanda. Žinoma, buvo be galo slidu ir vairuoti buvo tikrai sudėtinga. Paskui skaičiau komentarus, kad druska kažkokia ne tokia buvo nupirkta. Man patinka tikroji žiema: kai daug sniego, šviečia saulė. Bet kai sniegas ištirpsta ir pasidaro balos, prasideda šlapdriba, tada nelabai bepatinka.

Mūsų šeimos pamėgtas sportas - slidinėjimas. Kartą per metus stengiamės išvažiuoti kur nors. Šiemet planuojame slidinėti vykti vasarį. Kartais tai darome ir Vilniuje, Liepkalnio žiemos pramogų parke. Deja, Lietuva neturi tokių kalnų, kur iš tiesų galėtum pajusti tą slidinėjimo malonumą. O mes esame kalnų slidininkai. Kai paskutinį kartą nusileidi nuo trasos, pajauti palengvėjimą. Rizika patirti traumų visada yra. Mums pavyko kol kas apsieiti be jų, mes atsargūs, nesame ekstremalai. Dabar dar galvojame išbandyti lygumų slides.

Vaikystėje mėgau dailųjį čiuožimą. Kieme kartais specialiai išliedavo ledą. Prisimenu, vyrai žaisdavo ledo ritulį, o mes, vaikai, ypač mergaitės, užsiimdavome dailiuoju čiuožimu, rengdavome konkursus, mokėjome visokių figūrų. Ir dabar kartais nueiname su vaikais pačiuožinėti į ledo areną.

Žiemą važinėjimasis rogutėmis - klasika, besmegeniai lipdomi kiekvienais metais, nors mano vaikai jau gana dideli. Jeigu būna limpantis geras sniegas, tai labai smagu ir pasimėtyti juo. Mes turime šuniuką pudeliuką, tai mėgstame visa šeima pasivaikščioti su juo sniege. Einame į mišką, nes gyvename prie jo. Būna labai gražios apsnigtos eglės, pušys. Tokia ramybė, harmonija, tas baltas sniegas...

Jonas SĄLYGA, gydytojas

Jonas SĄLYGA

Man patinka, kad Lietuvoje galime mėgautis visais metų laikais ir visi jie man yra savaip žavūs.

Meluočiau, jei sakyčiau, kad žiema - pats mėgstamiausias metų laikas. Tačiau labai ją mėgstu, nes esu žiemos vaikas - gimęs gruodį. Žiemą būna ir gražiausios metų šventės. Todėl viską, ką mums ji dovanoja, priimu su džiaugsmu.

Vaikystėje labai mėgau slidinėti ir man gerai sekėsi. Kadangi gyvenau netoli Dubysos, o ten kalnai didžiuliai, buvo smagu nuo jų pasileisti žemyn. Žinoma, su lygumų slidėmis.

Šiandien jau nesu slidinėjimo meistras ir į kalnus žiemą nevykstu. Man visada geriausia prie jūros. Ypač ją mėgstu žiemą, kai medžiai būna „pražilę“. Tada fotografuoju ir negaliu atitraukti žvilgsnio nuo įspūdingo peizažo.

Gaila, kad tikros žiemos, tokios kaip gruodį, pas mus neužsilaiko. Būtų smagu, kad kas rytą nosį pakutentų šaltukas, o dienas šviesintų baltas sniegas.

Jis manęs neerzina, kaip ir stūgaujantys vėjai ar speigas. Gal šiek tiek kaip mediką gąsdina plikledis, nes dėl jo žmonės patiria nemažai traumų.

Jelena LEBEDEVA, ketverius metus dirbusi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadove

Jelena LEBEDEVA

Mes su sūnumi labai mėgstame žiemą, vakarais slidinėjame Liepkalnyje su snieglentėmis. Nors kitur balos, o Liepkalnyje baltas sniegas, labai gražu.

Gimiau Sibire, mano šeima buvo ištremta. Tad vaikystėje labai daug sniego būdavo. Ir pilis statydavome, ir su tėvais važiuodavome slidinėti, eidavome į mišką. Lietuvoje norėtųsi daugiau sniego, daugiau baltumo. Labai mėgstu sniegą ir kai viskas balta, būna kaip pasakoje. Bet šiaip tai mėgstu visus metų laikus su savo skirtingomis spalvomis.

Kipras PALDAUSKAS, verslininkas

Kipras PALDAUSKAS

Buvo tos žiemos: ir kažkiek šalčio, ir sniego. To ir užteko, daugiau didesniais malonumais pasimėgauti, nors turėjau ir noro, ir minčių, nepavyko. Man visada smagu, jeigu tik yra žiema, kažkur ilgai pasivaikščioti miške Smiltynėje ar dar kur nors, galbūt net visą dieną ten praleisti. Man tai gal ir yra didžiausia pramoga, o visos kitos...

Bet smagu pasidžiaugti už vaikus, kaip jie naudojasi tais žiemos malonumais. Jie spėjo jau ir šiemet tuo pasidžiaugti.

Man atrodo, kad dėl dabartinės situacijos, dėl karo daug kas nori, kad žiema būtų ne tokia šalta. Tiek jau to, tų žiemos linksmybių gali būti ir mažiau, bet tegu ji būna šiltesnė. Tada visiems bus tik geriau.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder