Kiekvienas, kuris kada nors patyrė nemalonumų nueiti miegoti susipykus, žino, kiek tos neišspręstos neigiamos emocijos gali užplūsti per naktį ir kiek jos gali užsitęsti kitą dieną. Kai tai atsitinka, jūsų gerovė ne tik nukenčia, bet ir labiau tikėtina, kad būsite išsiblaškę darbe ir vykdydami socialinius įsipareigojimus.
Pasak daktaro Brooke'o Keelso, Ph. vedybų ir šeimos terapijoje, esame mokomi „niekada nenueikite miegoti susipykę" su savo partneriais. Idėja yra ta, kad konflikto sprendimas prieš miegą ne tik leis jums pradėti kitą dieną gera nuotaika, bet ir neleis neigiamoms emocijoms užsitęsti ir tapti nekontroliuojamoms.
Be to, daktaras Keelsas paaiškino, kad lengviau užmigti, kai jūsų proto neslegia neišspręstos problemos. Be to, geresnis miegas leidžia būti geresniam žmogui ir partneriui, galite mąstyti aiškiau ir nebūsite toks nuotaikingas bei linkęs įkyrėti, kai pakankamai pailsėsite.
Bet vis dėlto, ar priverstinis susitaikymas prieš miegą, pačiame įkarštyje, tikrai yra geriausia jūsų santykiams? Nesame tokie tikri.
Kodėl „niekada nenueikite miegoti susipykus" gali padaryti daugiau žalos nei naudos
Sekso ir meilės trenerė Suzannah Weiss sakė, kad realybė yra tokia, kad išsprendus problemą su partneriu vien tam, kad miegoti nesusipykus, gali būti labiau žalinga nei naudinga – ypač jei iš tikrųjų problema neišsprendžiama.
„Kartais galime pakliūti į spąstus galvodami, kad vien dėl to, kad kažką aptarėme, mes tai išsprendėme“, - sakė Weissas. Sertifikuota sekso ir santykių psichoterapeutė Gigi Engle tam pritaria. Tai gali sukurti pleištą tarp jūsų ir jūsų partnerio ir, savo ruožtu, sukelti bendravimo ir emocinio intymumo žlugimą.
Negana to, ne visas problemas pavyksta išspręsti per vieną vakarą, o apsimetinėdami kitaip, jūs ir jūsų partneris darote sau meškos paslaugą. „Turime išmokti būti su savo nepatogiais jausmais ir leisti sau pajusti visą, ką patiriame“, – sakė Engle.
Galiausiai, kartais net nežinome, dėl ko pykstame kilus problemai. Galbūt bandote įrodyti esmę, o gal tai yra būdas paleisti užgniaužtas emocijas dėl kitos problemos, nesusijusios su jūsų partneriu.
Nepriklausomai nuo priežasties, štai kodėl žengti žingsnį atgal gali būti labai naudinga, ypač kai ginčas kyla spirale ir sukasi ratu. Žingsnis atgal leidžia suprasti savo jausmus ir išspręsti tikrąją problemą.
Ką daryti, jei ruošiatės eiti miegoti susipykę
Pabandyti ką nors išspręsti praktiškai neįmanoma, kai emocijos užplūsta. Taigi, pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, tai žengti žingsnį atgal. Weissas rekomenduoja šį laiką išnaudoti rutinai prieš miegą atlikti, pavyzdžiui, valytis dantis ar užsidėti naktinius.
Jei nukreipsite dėmesį kitur, jūsų mintys nukryps nuo ginčų ir padės nusiraminti. Ir tai, savo ruožtu, gali suteikti jums naują perspektyvą, galite pastebėti, kad neteisingai nukreipiate savo pyktį į savo partnerį arba atrasite naują būdą ramiai ir logiškai aptarti problemą. „Jei iš tikrųjų klausotės vienas kito ir kur nors keliaujate, gali būti verta išspręsti problemą prieš einant miegoti“, - sakė Weissas.
Arba, jei pastebėjote, kad pykstate ant savo partnerio, nešvaistykite grožio miego ginčydamiesi dėl to iki vėlumos. Verčiau suplanuokite laiką pokalbiui apie problemą kitą dieną, pavyzdžiui, po darbo, per pietus ir pan. „Praneškite savo partneriui, kad jums reikia laiko pagalvoti ir nusiraminti“, – paaiškino Engle.
Kad ir ką nuspręstumėte, daktaras Keelsas siūlo pasistengti, kad diena būtų baigta teigiamai. Tai gali reikšti, kad pabučiuokite vienas kitą labanakt, susitarę pasikalbėti kitą dieną, kartu žiūrėsite filmą lovoje ir pan. Teigiamai baigę dieną galėsite vis tiek susiburti ir priminti vienas kitam, kad palaikote vienas kitą, nepaisant to, ar esate supykę.
Šaltinis: www.theeverygirl.com
Rašyti komentarą