Ar patinka miesto kalėdinė puošyba? (3)

Kalėdos jau visai čia pat. Miestai ir miesteliai jau pasipuošė, jų gyventojai laukia šventės. Teiravomės klaipėdiečių, ar jiems patinka tai, kaip pasidabino uostamiestis, ar atkreipė dėmesį į kokias nors įspūdingas vitrinas, kokios puošybos jiems norėtųsi.

Algirdas GUZAUSKAS, renginių organizatorius

guzauskas

Kai nėra grožio, šilumos, miestelėnai tampa pikti. Visi jau įžiebė eglutes, visa Lietuva jau pasipuošusi, ir mūsų bažnytkaimiai, o mes tai darysime tik gruodžio 11 d.

Kaip tik einu Vilniaus gatvėmis - viskas gražiai padaryta. Prie kiekvieno įėjimo į kavinę kalėdinis akcentas, Gedimino prospekte priešais Vyriausybės rūmus - 12 baltų namelių. Vilnius ošia.

O Klaipėdoje mes provincialėjame. Mums trūksta miesto dailininko ir architekto, dviejų gaspadorių, rankos. Nėra lyderių. Uostamiestyje trūksta įmonių savojo „aš“. Kodėl mūsų Herkaus Manto gatvė negali būti panaši į Gedimino prospektą? Prie Muzikinio teatro yra medžių, gal galima kažkaip juos lemputėmis akcentuoti, pavadinti vardais, tarkime, Jūratė, Jadvyga.

Aišku, kokį porą akcentukų surasi ir Klaipėdoje. Gal pas mus trūksta konkursų? Reikia kažkaip žmones motyvuoti, raginti juos puoštis. Gal reikia duoti jaunimui pasireikšti, pasidomėti, ką daro kaimynai. Uostamiestyje nėra jaunatviškos spalvos.

Andrius LELIUGA, AB „Klaipėdos nafta“ terminalų apsaugos pareigūnas

leliuga

Mane tenkina tas toks mūsų natūralumas jau ne vienerius metus: gyva eglutė - dovana miestui. Girdėjau, kad šiemet jos nebus, nuliūdino, buvau pripratęs. Visos tos lenktynės, kai konkuruoja Vilnius, Kaunas, kiti miestai, mano manymu, yra šiek tiek išpūstos. Manau, natūralumas labiau „veža“.

Miestas ką gali, tą daro. Labai graži iniciatyva gatvių papuošimą ant elektros stulpų pratęsti iki pat naujų rajonų.

Būna, ir verslininkai miesto centre pasipuošia. Aišku, norėtųsi, kad tos puošybos, šviesų būtų daugiau. Trūksta pačių miestelėnų, įmonių, įstaigų, organizacijų puošybos elementų.

Zita JATKAUSKIENĖ, projektavimo versle išdirbusi 47 metus

zita

Į miesto puošybą, į vitrinas gana abejingai žiūriu. Iki šiol man tai labai patiko toks šventinis Klaipėdos apdaras: ir saikingas, ir kartu skoningas. Patikdavo vizuali miesto išraiška.

O šiemet dar nieko nemačiau, tai negaliu nieko pasakyti. Esame izoliavęsi, sėdim užmiestyje. Į parduotuves beveik nevaikštome, išskyrus maisto produktų. Visa kita užsisakome internetu. Visai gerai šitaip pralaukti. Žinoma, tiems, kurie gali, o kam reikia į dabą eiti, tiems liūdniau.

Elida MANTULOVA, klaipėdietė

mantulova

Mes iš esmės esame šaltesni, santūresni nei kitų miestų gyventojai, užtat ir puošiamės vangiau. Bet tam tikriausiai įtakos turi atšiaurios mūsų klimato sąlygos prie jūros.

Kad šiemet būtų daug ir originaliai papuoštų vitrinų, būtų per drąsu tikėtis. Žmonės yra labiau užsidarę namuose dėl kovido, bendros nuotaikos yra ne pačios geriausios, nes aplinkui brangsta viskas ir infliacija žadama iki 10 proc. Tai tikrai nekelia optimizmo, žmonės niūrūs, tad jie ir savo aplinkoje to grožio kuria mažiau.

Miesto gatvėse jau matau ant stulpų turbūt ne pirmi metai kabinamus, galbūt tik kažkiek atnaujintus puošybos elementus. Nebuvau mieste, vitrinų nemačiau, bet kiekvienais metais mes jų turėdavome įspūdingų. Socialiniuose tinkluose mačiau Klaipėdos turizmo informacijos centro virtinos, kurioje yra besisupantis angelas, nuotrauką. Man ji pasirodė originali ir įdomi, kaip ir kiekvienais metais būna TIC virtinos.

Šiemet eglutė bus mažytė, stikliniame inde. Būtent tai turėtų būti įspūdinga. Tai originalus sprendinys, tokia smulkioji detalė tiks, juk mes turime mieste smulkiąją architektūrą. Kalėdinis laikotarpis su mažyte eglute, mano galva, demonstruoja ir tvarumą, ir originalumą, ir naują matymą. Bent jau aš laukiu tokio efekto.

Klasikinių eglių mes turėsime daugelyje miestų ir ne vienerius metus turėjome pas save. Teatro aikštėje jau kelinti metai turime įdomių sprendinių, kuriuos mums dovanodavo bendrovė „Klaipėdos nafta“ su pramonininkais.

Deivis BILKŠTIS, Danės upės administratorius

bilkstis

Vilnius, Kaunas visą laiką lenktyniauja, o mes visą laiką turėdavome tikrą eglę, kaip ir turi būti, ne iš kokių nors piramidžių. Man mūsų eglė visą laiką patikdavo. Ir daug kas, su kuo pasišnekėdavau, sakydavo, kad Klaipėda turi tikrą eglę. O vilniečiai pasistato eglę, bet jos kaip ir nėra, tik šviečianti piramidė. O pas mus kaip Rokfelerio aikštėje - tik šiek tiek mažesnė, gyva, su daug lempučių.

Šiais metais neįsivaizduoju, kaip eglė atrodys būdama pusės metro aukščio po dviejų metrų kupolu. Bet kadangi girdėjau, kad šiemet viso miesto puošybai skiriame vos ne daugiausiai iš visų miestų, tai turėtų būti labai gražu, gal bus labai įdomu.

Gal lempučių daugiau ant medžių norėtųsi. Gal jų tegu būna papuoštų mažiau, bet šiek tiek sodriau. Kai kurios parduotuvės pagal išgales visai neblogai pasipuošia vitrinas, žinoma, su Londonu ar Paryžiumi nepalyginsi.

Valentinas GREIČIŪNAS, Klaipėdos garbės pilietis

greiciunas

Visos puošybos iki galo dar nematyti, nes eglutę įžiebs tik gruodžio 11 d. Man patinka Klaipėdos puošyba ir tai, kad daugėja papuoštų gatvių, ant stulpų pakabintų girliandų.

Ten, kur aš gyvenu, auga medis, stengiuosi jį irgi šiek tiek papuošti, pagyvinti aplinką. Manyčiau, kad patys žmonės galėtų aktyviau dalyvauti, pasipuošti ir balkonus, ir langus, o ne vien tikėtis, kad miestas papuoš visus medžius ir elektros stulpus. Jie visi prisidėtų prie bendro gražesnio miesto vaizdelio. Jeigu norima taupyti, nakčiai galima išjungti lemputes. Tada patys sau kurtume Kalėdų ir Naujųjų metų šventes.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder